Stat Meselesi!

Eski forumdaki “Stat Meselesi” konusuna yeni forumda bu başlık altında devam edebiliriz.

Eski forumdaki konu linki: http://www.alkaralar.org/showthread.php?387-Stat-meselesi

Ümit Özat bu konuda saçma sapan beyanatlar veriyor ve ne yazık ki kendisini susturacak bir yönetici yok şu anda :frowning:

1. Yarı 19 Mayıs, 2. Yarı Ostim olmasını diliyorum.

Stadın ihalesi dahi yapılmamışken bu ne acele.En azından diğer tesislerde iyileştirme yapıldıktan sonra boşaltma kararı çıksaydı.Kaldıki ortada uygulama projesi bile yok,projenin detaylarıyla çizimi 1-2 ay sürer ihale süreciydi yıkım + hafriyattı en iyi ihtimal baharı bulur.Bu süreçte ostim stadında iyileştirme yapılabilir alternatif olarakta bağlum stadı bile kullanılabilir.

1 Beğeni

22 Temmuz 2017 Cumartesi günü, yani yarın Milliyet gazetesinin Ankara ekinde stat sorunu ile ilgili olarak Orhan Kemal Erkılıç’ın taraftarlarla yaptığı röportaj-haber yayınlanacak. İnşallah sorunun çözümüne biraz olsun katkı sağlar. Ostim Stadı hazırlanana kadar 19 Mayıs Stadında oynama ümidimiz devam ediyor. Yeni Spor Bakanının göreve başlamasıyla umudumuz daha da arttı.

2 Beğeni

2 Beğeni

Bravo gerçekten, taraftarlar yalnızca isteklerini değil, son derece mantıklı çözüm önerilerini de yazmışlar. Futbol ne yazık ki, beceriksiz futbol yöneticileri yüzünden kendini siyasetin vicdansız kollarına bırakmış durumda. Biz de, belki bir gün dahi tribünde maç izlememiş, hatta belki tek bir defa futbol izlememiş siyasilerin, kendilerini bizim yerimize koyup çözüm üretmelerini bekliyoruz. İşimiz zor ama bu süreçte taraftarlar ellerinden geleni yapıyorlar.

1 Beğeni

Şehrin en köklü takımı şehirde oynayacak stad bulamazken (bu durumunda olmasında kendi hatası da yadsınamaz elbet), şehirdeki stadlar bir elin parmağı kadar yokken, yanında bulunan Hentbol sahası ile beraber yenilenip güzel bir spor tesisi haline getirilecekken kız yurduna dönüştürüleceği açıklanan bir de Cebeci İnönü stadımız var. Elbette yurt lazım, hatta fazlası lazım muhtemelen, AVM olacak tartışmaları sonrası aslında buna da şükür dedirtiyor ama hali hazırda bulunan stad yerine yurt yapılabilecek başka alanlar bulunabilirdi. Başkentte geçtim halkın spor yapabileceği alan liglerde oynayan takımlara maç yapacak yer bırakmadılar, tebrik etmek lazım.

Bu röportaj-haberi Milliyet Ankara’da fotoğraflarla da destekleyerek tam sayfa yayınlayan Sevgili Orhan Kemal Erkılıç kardeşimize çok teşekkürler… Emeğine sağlık…

Umarım sesimiz ve makul isteğimiz bir yerlerden duyulur ve Ostim Stadı hazırlanıp Gençlerbirliği’ne teslim edilene kadar 19 Mayıs Stadında oynamaya devam ederiz.

Tüm Gençlerbirliği taraftarı arkadaşlara bugün bir Milliyet gazetesi almalarını ve Ankara ekindeki bu haberi saklamalarını öneriyorum. Aradan 10, 20, 30 yıl geçtikten sonra güzel bir hatıra olur, haberi okuyan o zamanki genç taraftarlar “Vay be, neler olmuş neler!” derler. :slight_smile:

Röportaj-haber bugün Klasspor’da da yayınlanmış. Klasspor’daki haberi okumak isteyenler için link:

Milliyet Ankara için link:

Alkaralar’ın twitter, facebook vs. gibi sosyal medya hesaplarını yöneten arkadaşlar linkleri bu hesaplarda paylaşırlarsa iyi olur diye düşünüyorum.

Haberden aldığım ekran görüntülerini kesip biçerek ortaya çıkardığım iki fotoğraf…

2 Beğeni

Fanatik bir Gençlerbirliği taraftarı olarak takımımın modern ve güzel bir statta maçlarını oynamasını isterim. Yıllardır Gençlerbirliğimize ev sahipliği yapan 19 Mayıs Stadının yerine yapılacak yeni stat düşüncesini de olumlu bulmaktayım. Fakat bu süreçte takımımın ve biz taraftarın mağdur edilmemesi gerekir. Bu noktada gelişmelere bağlı olarak Ostim stadının eksikliklerinin giderilmesine biran önce başlanmalı ve bu çalışmalar bitene kadar 19 Mayıs Stadyumunun yıkımı ertelemelidir. Olası bir Eskişehir’de oynama durumunda takımımızın taraftar desteğinden yoksun kalacağı, birçok maçta evinde deplasmanı yaşayacağı ve bunun sonucunda puan kayıplarına uğrayacağı düşüncesi beni ciddi endişeye sevk etmektedir. Kısacası kulüp yönetimimiz ve ilgili spor yöneticilerinin elini taşın altına koyarak Gençlerbirliğinin yeni stat yapım sürecinde maçlarını Ankara’da oynamasını sağlamalıdırlar.

Haberde geçen görüşüm.

Bir de Eryaman Stadyumu 2018 sonunda biteceği için Osmanlıspor orada oynamaya başlayacakmış. Stadyum metro durağına yakın olduğu için daha fazla taraftar çekmek istiyor sanırım. 19 Mayıs bitmeden orada da oynamamıza izin vermezler sanırım. yılbaşına kadar 19 Mayıs’ta kalıp 2. yarı OSTİM’de oynamak en büyük temennimiz…

Gönülden taraftarlık ve aidiyet hissettim röportajı okurken. Gerekirse ostim inşasına bedava katılıp katkı vermek modundayız. Izin verirlerse yapalım. (Ben kendi adıma yaparım :blush:) Yeterki Genclerbirligimiz mağdur olmasın, biz de ondan uzak kalmayalım.

Gürcan bende bu modddayım. Zaten taraftar olarak bir o kaldı yapmadığımız :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Mehmet Abi (@Mehmet_Soylu) duruma el atmış.

2 Beğeni

Bu melesede de oldukça karamsarım. Sanki Melih ve saz arkadaşları Gençlerbirliği’nin işini bitirmek için rahmetli Cavcav’dan sonra o meşhur düğmeye basarak ilk iş olarak takımı statsız bırakmaya karar verdiler. Akabinde o meşhur kasadaki parayı alabilmek için menejer işbirliğiyle takıma balon oyuncular aldırdılar. Zaten taratarsız kalan takım, kötü oyuncularla lige başlayacak ve bir anda düşme potasına girecek. Teknik direktör kurtuluş savaşı moduna girip “dış mihrakları” işaret edecek ve Beştepe’deki hükümdarlığını sürdürmeye çalışacak. Sonra bu karakterlerin hepsi takımdan ayrılacak ve olan Gençlerbirliği’ne olacak. Umarım haksız çıkarım. :frowning:

1 Beğeni

Aslında işini bilen bir Federasyon Başkanı, bakın Spor Bakanı demiyorum çünkü bildiğiniz gibi futbol “özerk”, yerseniz!

Neyse konu dağılmasın, aslında işini bilen Futbol Federasyonu Başkanı, Gençlerbirliği’nin çıkarlarını ayrıca takip eder, etmeli… Ligde olan 18 takım arasında, türünün son örneği Gençlerbirliği. Diğer takımların tamamı belediye, şirket ve şehir ilişkili takımlar. Gençlerbirliği süper ligde bulunanlar arasında, yalnızca sportif gelirlerle ayakta durmaya çalışan yegane takım. Sadece futbol federasyonu başkanı değil, futbolun legal zeminde, finansal fairplay’e uygun oynanmasını isteyen, sporda ve futbolda kara para olmasını istemeyen herkes için Gençlerbirliği çok değerli bir örnek! Ancak görüyoruz ki, futbolun değil siyasetin dinamiklerine göre TFF görevine atanan Yıldırım Demirören bu vizyondan çok uzak, ancak siyasilerden aldığı emirleri uygulamakla meşgul! Bugün en değerli liginin, bahsettiğim anlamda en değerli takımının statsız kalmasını, bir belediye başkanı tarafından Ankara’nın dışına gönderilesini, yalnızca izlemekle yetiniyor. Bakandan bir talimat gelmediği sürece de böyle kalacak, çünkü ne yapması gerektiğini bilmiyor. Çünkü kendisi projeleriyle, başarılarıyla hak ederek ve seçilerek değil, siyasiler tarafından atanarak geldi ve görevde kalmasının tek yolunun siyasileri memnun etmek olduğunu çok iyi biliyor.

1 Beğeni

Hakan Kaynar aslında tam kalbimizden geçeni söyledi TSYD kurasında.
"19 Mayıs Stadı ile ilgili TSYD’nin yaşadığı heyecanı biz de yaşıyoruz. Aynı çözümü istiyoruz, aynı sorunu yaşıyoruz. 2 aydır taraftarlarımızın ve basının bize destekleri zaman zaman da eleştirileri oldu. Öncelikle, taraftar her zaman haklıdır. Biz kimseye sesimizi yükseltmeden, kavgaya dönüştürmeden bu meseleyi çözmek istiyoruz. Defalarca telefonda ya da yüz yüze konunun paydaşlarıyla görüşüldü ve çözüm istendi.
Bu Gençlerbirliği ve TSYD’nin bir sorunu değil. Burası Türkiye’nin başkenti ve 1923’ten beri Türk futboluna renk veren bir takımın başkentin sınırları dışında bir yerde mücadeleye devam etme ihtimali kent prestijine ve ligin marka değerine gölge düşürebilir. Ayrıca İlhan Cavcav Sezonu’nda böyle bir durumun yaşanması daha da üzücü olur. Bizim isteğimiz sadece kulübün çıkarları değil, çözüm en çok bizi sevindirecek belki ama az önce saydığım eksikliklerin yaşanmamasına neden olacak. Geldiğimiz noktada ilk 3 haftalık programda Gençlerbirliği’nin stat kısmı boş bırakıldı. Bizler Gençlerbirliği’nin ve pilot takımımız Hacettepespor’un problemi 19 Mayıs Stadı ile çözülsün istiyoruz.”
Eryaman’da yeni yapılacak olan stat ve Ostim Stadı’ndaki eksiklere de değinen Hakan Kaynar, 19 Mayıs Stadı halen futbol oynamaya hazır halde duruyorken, bir süre daha burada oynamak istediklerini yineledi:
“Eryaman’da inşaatı süren bir stat var. Ocak ayında biteceği söyleniyor ancak söyleyenler sahada olmayan, inşaat mühendisi olmayan kişiler olduğu için süre verebiliyorlar. Ama ne gibi aksaklıklar yaşanacağını bilemiyoruz. Zira Ostim Stadı için 2 ayda eksiklikler giderilir denmişti. Biz de bir araştırma yaptık ve 6 ay gibi bir süre çıktı karşımıza.
Eryaman’daki stat bitene kadar ya da Ostim Stadı hazır hale gelene kadar; henüz çimleri yem yeşilken , henüz tek bir koltuğu sökülmemişken 19 mayıs Stadı’nda bir süre daha futbol oynanmasına izin verilmesi hem bizim için, hem TSYD için, hem başkentin prestiji için hem de ligin marka değeri için önemli olduğunu düşünüyorum. “