Transfer Beklentileri, Önerileri ve Haberleri

Alınan son dakika haberlerine göre İrfan Can Kaçakşehir’in kiralık listesindeymiş. Ve İrfan da Yeni Malatyaspor’la görüşüyormuş.

Üzüldüm bak :frowning:
Avrupada kendini göstermek için transfer olmuştu.
Kısmet Malatya mıymış :confused:

Biz geri alsak ya İCK’yı boşluğunu dolduramadık gittiğinden beri

1 Beğeni

Keşke :confused: Geri aynı fiyattan alsak kurdan kazanırız :smiley:

Eğer olur da İrfan Can’ı kiralarsak kendi yetiştirdiğimiz oyuncuya para ödeyerek kendimize yazık etmiş oluruz.

1 Beğeni

Utanırız diye düşünüyorum.

Brezilyalı sol kanat oyuncusu Jailton Lourenco da Silva (Jailton Paraiba) ile Trabzonspor, Kayserispor ve Akhisar Belediyespor formaları da giyen Alper Uludağ’ı transfer etmişiz.

kulüpte mantık çok basit aslında. naklen yayın gelirlerini yeterli görüyorlar. o yüzden bu ligde bir şekilde yer almak onlar için başarı. bunun için de geçmiş yıllara bakıp, nasıl olsa bizden kötü 2-3 takım kesinlikle oluyor. ölümüz bile kümede kalıyor diye düşünüyorlar. geriyi sağlam tutalım, oyunu sıkıştıralım, ara ara hasbelkader aldığımız galibiyetlerle ligde kalırız.

kenardaki hocada da benzer bir durum var. oyuna yön veren, daha fazlasını yapmaya çalışan bir stratejisi yok. geriyi kollayalım, herkes koşsun, ortasahanın ortasında ciğeri sağlam, ama ayağı zayıf adamları oynatalım. kanatlara da transfer ettiğim 15 futbolcudan 2’si verim verse, topu bir şekilde hücuma bölgesine çıkarırız. ara ara şapkadan tavşan çıkarır o oyuncular. 40 puanı toplarız.

bir tane teknik ortasahası olmaz mı bir takımın? ayağına top yakışan, top ayağına geldiğinde sakince oyunu kontrol edecek…

hakikaten altyapıdaki topçularla konuşmak istiyorum. ne düşünüyorlar bu onlarca oyuncu transferi hakkında? fenerbahçe rezerv takımından neden oyuncu kiraladık?

bazı abilerimiz umutsuz ve karamsar olmakla hata yaptığımızı, erkenci davrandığımızı söylüyorlar. haklı olabilirler. bu takım hasbelkader 40 değil, 50 puan toplayabilir. ama bir kulüp, bir takım bu kadar kişiliksizleştirilmemeli. Hiçbir yöneticinin, hiçbir teknik direktörün buna hakkı yok. her yıl onlarca oyuncunun gelip gittiği bir sirkülasyonda bir gelenek yaratılamaz. hazırdaki geleneği de bozarsınız. içim çok acıyor.

aidiyet hissimizi baltalıyorlar ne yazık ki. en kötüsü de bu.

4 Beğeni

Bence İrfan öyle bir yanlış yapmaz. Gerekirse bize gelsin, kiralama bedeli vermeyelim maaşını ödeyelim.

Eskiden Gençlerbirliği bir değer idi.
Ama günümüzde sadece bir Anadolu takımı…
Bütün mesele de karamsar olmamızın nedeni de bu…

Önce bir gaza geldim, önceki yıllarda sezon sonu kaç futbolcu geliyordu, devre arası kaç tane geliyordu bunların kaçı ne kadar duruyordu vs vs…

Sonra durdum ve yazmamaya karar verdim. Çünkü bu kulübün transfer saçmalıkları o kadar çok büyüdü ki oturup tek tek rakamlara falan bakmaya, etüt etmeye gerek bile yok. Daha geçen sezon devre arasında gelen oyuncular doğru dürüst forma şansı bile bulamamışken, tazminat ödenerek gönderiliyor yerlerine yeni soru işaretleriyle dolu yabancılar alınıyorsa biz neyi tartışıyoruz ki.

Hem de bu İlhan Cavcav’ın vefatından sonraki ilk sezonda yapılıyorsa… Ben artık bu kulübün “başkan” tarafından yönetildiğine inanmıyorum. Kulüp tamamen "menajer"ler - "aracı"lar ve onlarla kontak kuran "yönetici"ler tarafından yönetiliyor/yönlendiriliyorlar bu kadar basit…

Cepteki paraları bitirerek kumar oynamaya devam ediyoruz. Bakalım çekirge bu kafayla kaç kere daha zıplamayı “başaracak!”

Zıplarsa bir “başarı” daha elde etmiş oluruz, zıplamazsa zaten bu “yön(et / lendir)iciler” kendilerine başka kulüp bulurlar. Ya biz?

1 Beğeni

Transfer söylentisi var mı?

Söylenti çok ama somut birşey yok.
Faty olmak üzere. Biseswar ile görüşülüyor. Webo ile de ilgileniliyor. Wellinton ile anlaşılmış ama Kayseri ile olan sorunları nedeni ile transfer rafa kalkmış. Sefa Yılmaz ile anlaşma zemini aranıyor. Volkan Şen ile görüşülmüş ama yüksek maliyet yüzünden vaz geçilmiş

Volkan Şen bu takımda oynarsa geçmişteki “centilmen” futbolcularımızın kemikleri sızlayabilir. :slight_smile:

An itibariyle Bady ve Matei hariç 14 yabancımız var…
Bisesvar ve olası bir yabancı forvet ya da ön libero transferinde yabancılardan kim gidecek?? Bir numaralı aday Scekic gibi…Diğeri N’Diaye olabilir…3 yabancı stoper fazla…Hele ki biri N’Diaye gibi vasat bir oyuncuysa…Ordaki yedek stoper eksikliğini Orhan Şam ve Halil İbrahim kapatabilir…Devre arası bir yerli stoper takviyesi yapılır…
Ayrıca devre arası yabancı forvetlerden en az birinden de vazgeçilmeli…

Son söylenti Selçuk Şahin…

Takip edebildiğim kadarıyla bugüne kadar Bekir Yılmaz, Fevzi Özkan ve Hakan Arıkan kulübümüze gelme yolunda… Yerlilerden Uğur, Aydın ve Serdar gitti, Ahmet Oğuz da gitme yolunda… Mehmet Taş ve Murat Duruer ile yabancı statüsündeki futbolculardan Bady ve Milinkoviç’in sözleşmeleri sona eriyor. Manu, Halili, Skuletiç, Diallo gitti. Hopf, Sessegnon ve Pogba da gitme yolunda… Böylece Claro, Polateviç, Scekiç, Issah, Matei, N’Diaye, Jailton ve Deniz Yılmaz olmak üzere 8 yabancı futbolcu kalma yolunda gibi gözüküyor. Bence talip çıkarsa Claro, Polateviç ve Jailton da bir anda gitme yolunda olabilir. Bu durumda 5 yabancı futbolcumuz kalır. Bu da kadroda 10 yabancı futbolcu bulundurulabildiğine göre 5 yabancı futbolcu daha transfer etme yolunda güzel bir imkan sunar. Gelme yolunda, gitme yolunda ve kalma yolunda olan bu futbolculardan bakalım hangileri gelecek, hangileri gidecek ve hangileri kalacak?

Hayırlısı be gülüm! :slight_smile:

“Geri vites yok bizde Yolunda A.Ş. Yolundaaaa”

1 Beğeni

“Benim adım Fehmi Gır,
Alemde şeklim vardır,
Sen gafanı hiç yorma,
Yolunda A.Ş. yolundaaaa…”

Eveeet… Nerede kalmıştık? Transfer yapma yolunda yapılan faaliyetlerde, yani gitme yolunda, gelme yolunda ve kalma yolunda olan topçularda… Son haberlere göre Nadir Çiftçi gelme yolunda, Hopf’tan sonra Polateviç de Çaykur Rizespor yolunda… Ahmet Oğuz’un Göztepe’ye transferi konusundaki tıkanıklık aşılma yolunda… Sözleşmesi devam eden Kemal Issah ile sözleşmesi sona erme yolunda olan Milinkoviç de Eskişehirspor yolunda… Haberler doğruysa sözleşmeleri devam eden Polateviç ile Issah da gittiği zaman iki yabancı futbolcu kontenjanı açılacağı için yerlerine yeni yabancı futbolcular alma yolunda güzel bir fırsat yaratabilir.

Neyse… Hayırlısı be gülüm! :slight_smile:

1 Beğeni