Transfer Beklentileri, Önerileri ve Haberleri

Sizde acabilirsiniz…

Merhaba,

Bu kategoriye başlık açabilirsiniz.

https://forum.alkaralar.com/c/genclerbirligi/a-takim

Kulušić Ankaragücü’ne gitmiş. Henüz fark ettim. Bize gelseydi iyiydi :confused:

Ankaragucu dun aksami ornek alirsak kabuk degisimini cok iyi becermis.

Kulusic cok iyi imza…32 yas tecrubeli yas…ligi biliyor. Yaninda Polonyali milli stoperle guzel is cikardilar.

Murat Cavcav umarim izlemistir…Birazda ici ciz etmistir

Murat Cavcav un umrunda değil Gençlerbirliği.

https://www.yurtspor.com/kose-yazisi/529/genclerbirligi-basarisiz-olursa-sorumlusu-kim-olacak.html

bizim transferleri bayram uğurluyla yapmışız deniyor doğru mu?

öyle ise çok sıkıcı bir durum. bi şekilde yönetim ele geçirilmeli. arda çakmak vardı o nerelerde? gerçekten durum sandığımızdan vahim olabilir.

https://www.transfermarkt.com.tr/takefusa-kubo/profil/spieler/405398

ilaç gibi gelir bu genco 10 numaraya. j1 j2 liglerini sıkı takip ederim, potansiyeli en yüksek oyunculardan biri. küçük yaşta barcelona altyapısında eğitim görmeside oyun görüşünü geliştirmiş. tekniği, bilekleri çok iyi. yaşı ve pozisyonuna rağmen ikili mücadelelerde iyi. çok iyi ara pası bırakıyor. kolay adam eksiltiyor.

1 Beğeni

Birsey olsa Barca alt yapisini izleyen bir suru Ingiliz itayla Alman vs kulubu var onlar coktan alirdi

profesyonel maçlara çıkması gerekiyordu o takımlara giderse altyapılarda olacaktı. maçlarını izliyorum gayette iyi oynuyor. büyük ihtimal avrupaya gidecek ordan 20-30 a devlere satacaklar. önce bize (gelmez gerci) olmasazsa da galatasaray-beşiktaş-fenerbahçe ya da trabzon a gitmesini çok isterim. trabzon demişken oraya çuk diye oturur. inanılmaz güzel işler yapıyorlar. yapılanmayı tepeden inme yaptı adamlar.

Devler takimlari icin yeterli olani alir Avrupada daha dusuk seviye liglere kiraya verir.Oyuncunun daha fazla sure almasini saglar.

Kimse bir isik gorememiski Devleri birak orta sira takimlar bile pek sallamamis.

Japonlar yurt disinda oynamak icin cok uyum ve kalite gosteren bir topluluk degil. Koreliler daha iyi daha kaliteli mesela.

Buyuk takimlar genelde Japon oyuncuya ragbet pek etmiyor.

Umarim basarili olur bir genc daha kazansin Dunya futbolu.

Hopf bu arada Ankaragucu tarafindan kapinin onune konuldu. Mustafa Kaplan Hopf ve El Kabir ikilisinide Ankaragucunden uzaklastirmis.

Hopf iyi kaleci ne oldu ne bittide Boyle oldu bilinmez

japon futbolu yükşelişte şu an avrupa kulüpleri j liglerini yakın takip ediyor artık. son iki sene de genç potansiyeller avrupaya gidiyor hemen hemen hepside düzenli oynayıp market fiyatlarını katlıyor. japonlar ucuza bırakıyor potansiyeli gençleri gidip gelişsin kendini duyursun diye. 1 sene sonra 10-15 milyon eurolar konuşuluyor. takefusa da bu gençlerden biri, belki kendi gitmek istemedi belki japonya ya dönmek istedi bilemiyorum japoncam olsa medyayı takip edicem fakat edemiyorum :slight_smile: bir çok genç yetenek gördüm j liglerinde tekefusa en parlaklarından biri, eğer gelişmeye devam ederse süper star değil fakat bi star olabilir kagawanın kariyerini yakalayabilir, duruma göre geçedebilir. eğer japonyaya dönerken aklını herhangi bir avrupalı kulüp çelemediyse bu onların ayıpı otursun ağlasınlar, almadılar kötüdür diye etiketlek pek mantıklı değil. tek eksiği fiziği gözüküyor, fakat o yaşına rağmen güçü var. daha da genco var j liglerinde hatta j2’de avrupaya gidecek 10larca gençler var. takip edildiklerinide biliyorum. yakın gelecekte böyle giderse türk topcuları rahat gececekler avrupada. zaten avrupada ki türklerin cogu da almanya çıkışlı

Dostum merak etme Japonlarin ulkeleri disinda oyle cok basarili olmus oyuncu sayisi 2 veya 3 u gecmez.

En iyisi AC Milan gibi adi ve tarihi buyuk kendisi averaj takimlarin vasat donemlerinde oynamistir hepsi o

Geri kalani Super ligde Sol bek veya Premier ligde kume mucadelesi veren takimlarda Stoper olur.

Duygusal bir toplumun insanlari ulkelerinden uzak olmayi sevmiyorlar.

Barcelona ile su anda Suudi Arabistan Japonya dahil en az 5 ulkenin anlasmasi var.Altyapilarina sectikleri oyuncularini gonderiyorlar sonra geri aliyorlar.

Guven bana Avrupanin devi Japona o parayi vermez.

Hopf seneye ger gelse keşke…

yukarda dediğim gibi yükşelişte japon futbolu. gayet olumlu işler yapıyorlar. dünya takip etmeye başladı bile. japonlar çok başarılı olmuş 2-3 oyuncu yoktur diyosun da bizden kaç tane var :slight_smile: aksine biz baş aşağıya gidiyoruz. bi tek altınordu var umut veren ülke futbolu adına o da tek. an basitinden kagawa kalitesinde bir türk futbolcu çıkması bizim ülkemizden. belki emre ingiltere zamanları diyebiliriz onun üstünden de 15 yıl geçmiş. şimdi cengiz var bir tek 2-3 tane de wonderkid onların çoğu da altınordu sayesinde.

geçen sene 2 wonderkid gönderdi japonlar 1 milyon euro lara bıraktılar. değerleri 1 sene içinde 10 milyona yaklaştı. sadece japonya değil, asya pazarı ve futbolu gelişiyor. iran futbolu bile biz düşüşe ve bu ekonomik çakılışa devam edersek bizle arada ki gömlek farkını azaltır. en azından oyuncu üretme konusunda. bunlarıb yanında balkan futbolun da bir kaç ülke bizim seviyemize çok net yaklaştı, futbolcu üretme konusunda geçtiler bile. iskandinav altyapıları zaten geçmişti.

japonya dan kopmayayım, bizi 2 seneye geçecekler futbolcu üretme konusunda. futbolları gayet gelişiyor. artık avrupaya giden gençletmhrm tutunuyor hem seviliyor hem hızlı gelişiyor. senin konuştugun kalıp eskide kaldı.

Ne bekliyordun?

Ulkeye futbolcu fabrikasi olmus Anadolu takimlari borc icinde yuzerken baskanlar Yolunda A.S calisirken alt yapimi kaldi ulkede.

Ankaragucu her donem iyi kotu futbolcu yetistiren kulup tesisleri kalmamis, borctan sadece yasayabilme kavgasinda. Genclerbirligi yetistirdigini 15 yasinda baska takimlara kaybediyor.

Altinordu zaten Super lige sadece en iyi jenerasyonu yakalamadan cikmak bile istemiyor o yuzden alt yapiya odakli

Istanbul zaten yuz milyonlarca dolar batakta, Trabzon hakeza

Ayakta kalanlar Hukumetin proje takimlari veya Basaksehir gibi Cin Katardan para aklayan bir makine.

Ne olacakti bu sartlarda Ulke futbolumu ucacakti?

Japonya Cin organize olmayi en iyi bilen ulkeler ama Cografyalari yuzunden kimse ciddiye almiyor…

Japon futbolunu ciddiye alsam futbolcusunu almam.

Para organizasyon tesis var Dunya capinda hoca o cografyaya gitmiyor…onlarda iste buyuk Avrupa kulupleriyle ikili anlasma yapip genclerini donemsel olarak en iyi alt yapi hocalariyla gelistirme yoluna gidiyor.

O oyunculardan biride bu cocuk…Barca alt yapisindan cikmis degil sadece ikili anlasma geregi Barcayla calismis.

Birsey olsa Avrupa Japonyaya gitmeden kapardi

japonya ya kadar aynı düşünüyoruz zaten. bende bunları diyorum. bizi geçecekler nihayetinde. sen ciddiye almayabilirsin de, avrupa şu an kapıyor topcuları. 2’si gitti. gayette top oynuyorlar takımlarının yıldızı haline gelecekler yakında. bu sene ortasında(j liglerinin) 2-3 tanesi daha gidebilir.

zico mesela kashima da sportif direktör olarak çalışıyor. gayet bilinçli gelişme politikası uygulanıyor. tesisleşme gelişiyor. halk’ın futbola ilgisi çok arttı. önce kendimize bakmak lazım başkalarını kötülemeden önce.

Kotulemedimki

Sadece abartacak bir durum yok dedim:)

Japonya Cin ellerinde para tesis yetenek olan organize olmayi bilen ulkeler sadece cografyalari yuzunden oyuncularini gondermeye mecbur kaliyor dedim.

Japonya Dunya kupasi organizasyon ortagi bir ulke…haliyle futbol zaten coktandir SUMO nun yerini almis durumda:)

Kore bu isi cozmus Asya menseli ulke…Onlarin oyunculari fizik olarakta Avrupaya uyuyor.

kore candır, k liginide ucundan takip ederim afc nedeniyle de yeni jenerasyon japon oyuncular korelilerden daha fizikli ve güçlü. öneri olarak verdiğim tekefusa bücürü bile yaşına göre çok güçlü. ritsu doan mesela 20 yaşında o da çok güçlü.

zaten o dezavantajlarını parlak oyuncuyu isteyene bedeva denecek fiyattan vererek, kapatıyorlar. hem ülke içi hem dışı lige olan ilgiyi artırıyor ve gözlemci ekiplerini çekiyorlar. hemde milli takımı güçlendiriyorlar. zaten bahsettiğim şey j liginin ya da asya liglerinin şahlanışı değil, futbolcu yetiştirmesi ve potansiyel oyuncular yaratması. tekefusa da bu potansiyellerden en göze çarpanı. dün de çok iyi maç çıkardı mesela, zeka akıyor çocuktan. benim gördüğüm bu avrupalı kulüpler kapardı diyorsun belki kendi gitmek istemedi? neden gitmek istesin ki bırak forma yüzünü direk altyapıya alınma durumu varken? beşiktaş a önerilmiş şu an belki oraya gider. bizden öyle bi beklentim yok zaten sadece ümit ettim.

Dostum yillardir Avrupa futbolunun besigindeyiz bu adamlarin bir oyuncuya bakis acilari farklidir.

Bu genc oyuncu kalitesinde Avrupa liglerinde alt yapisi saglam kuluplerin bunyesinde 20 tane oyuncu var.

Barca eger o kadar buyuk potansiyel gorse Japonyaya geri gondermezdi.

En fazla olacagi hani Super lig kalitesinde bir Avrupa ligi takimi alir sans verir oynatir cocukta sansini iyi degerlendirirse bir yeni Kagawa ,Honda piyasaya cikar.

Avrupada Istisnalar haric fizigi ufak tefek adami tutmazlar.

Ngolo Kante nin hikayesi aklima geldi Fransada yetisip oynamasina ragmen hicbir kulup boyu kisa fizigi yetmez diye sans almiyor…Bir takim aliyor Kante o sansi kullaniyor.

Sadio Mane diger bir ornek ama o da oynadigi pozisyon ve tutulmaz depari sayesinde bulundugu yerde.

Bu cocuk ne Kante ne Mane…

Buyuk liglerde kimse sans vermez…Zaten dogrusu Japon Cinli oyuncu alanlarda bunu sadece Ticari sebeple yapiyor…Forma Urun satisi arti Canli mac yayin geliri vs.

ben bu çocuk barça da 11’e oynar demedim ki öyle olsa bize gelmesi mantıksız olur zaten. bizim için mükemmel bir transfer olur. ilaç gibi gelir. piyadasını 2 sene de (bizde eğer 1.lige çıkarsak) 10 milyona çıkarır. bjk gs fb ile daha hızlı gelişir daha iyi piyasa alır. avrupaya 3 sene sonra yani 20 yaşında gider orda da rahat oynar kagawa ayarına çıkar. zaren kagawa nın prime time i kolay ulaşılabilecek seviye değil avrupa futbolu için. bu bile yeter bu çocuk için. şu an yaşı ve yetenekleri göz önüne alındığında bunun üstüne çıkabilecek potansiyel de biçebilirsin. gelişmeme durumuda olabilir, oda başka seçenek. şu an kimse japom topcu yu ticari almıyor öyle bi topcu yok yani avrupada benim bildiğim. hemen hemen hepsi takımlarında 11’de ve takım’ın bir parçası. mevkisine göre boyunun bir önemi yok ayrıca. artı olarak gücü ve özellikle tekniği ile kapatıyorsa o eksiyi kimse boyuna da bakmaz lige almak için