Transfer Beklentileri, Önerileri ve Haberleri

Sese sezon basinda gitmek istedi. Verilmis sozunuz var beni serbest birakin gideyim diye surat asti.

Forumda Sese icin acilmis ozel bir konuda var zaten orada butun bilgiler mevcut.

Yonetim Seseyi elde tutmak icin kazancina zam yapti senede 1.5 milyon Euroya Sese kaldi.

Genclerbirligi kasasi bosalmis durumda gecen yildan beri kulubun kaybi cok buyuk 35 milyon civarinda acik var.

Bankadan kredi cekilerek Stancu, Baris, Bektemek transferleri gerceklestirildi.

Ankaragucunden ayrilmak uzere olan Erdem Ozgenc ilede konusuluyor bugun imza atabilir.

Bu sezon cikmak uzerine yatirimi oncelik yapan yonetim kredi ile cozume gitmeye mecbur kaldi.

Son 3 yilin bollukta bereket mantigi pek Yolunda degilmis bu simdi acikca yonetime sıkıntı oldu bizede stres olacaga benzer.

Ankaragucune bir gunde 15 milyon gokten zembille iner 8 transfer 24 saatte gerceklesirken Genclerbirligi krediyle is yapmaya mecbur kaldi buda bu ulkenin kamburu malesef.

2 Beğeni

“Cikamazsak tepetaklak uçuruma yuvarlaniriz”
Sendromu hiç bu kadar yakıcı olmamıştı.
İşin kötü yanı sesse den beklentim gittikçe azalıyor. Umarım son dakika transferleri takıma katkı sağlar.

Erdem Ozgenc hayirli olsun

Klasspor’un haberine göre Ankaragücü ile sözleşmesini fes eden Erdem Özgenç ile 1.5 senelik sözleşme imzalamışız.

Sağ bek mevkiinde oynayan 34 yaşındaki Erdem Özgenç, daha önce Bursaspor, Karabükspor, Boluspor formaları giymişti.

Ahmet Oğuz’a yedek mi olur yoksa Ahmet mi Erdem’e yedek olur yoksa sırayla mı oynarlar bilemem artık.

Erdem Ozgenc caliskan oyuncu. Yerinde durmaz ileri cikar, ataga surekli destek verir.Korner Frikik atislarini mukemmel yapar Duran toplardan Erdemin asistleriyle bol gol buluruz.

Ankaragucunun kaybi Genclerbirliginin kazanci ama Her sekilde Ankarada kaldi Ankaranin kazanci.

Cok efendi durust bir profesyonel. Erkan hoca Ahmet Oguza rekabet getirdi calisan kazanacak haliyle her sekilde biz kazanacagiz.

Ligde sampiyonlugu yasamis oyuncu ustelik buda en buyuk artisi

borçlanmaya da başladıysak ben artık önümüzü göremiyorum. çıkarsak bu adamlar kulübü batıradabilir. kesimlikle yönetim değişmesi lazım. gençlerbirlikli bi hoca ile yapılanmaya gitmemiz lazım. erkan hoca ne kadar bizim değerlerimizle örtüşen bi hoca olsa da ben mantığını kabul edemiyorum. kulüp geleceğini düşünmeden ne olursa olsun 1.lige çıkmak istiyor. stratejik de davranmıyor. bi adam 1.lige çıkacağız 2-3 genç kazanmış olalım, 2-3 gençte rotasyonda olur demez mi hiç? napacağız 1.lig de borç batağına mı gireceğiz, bi de öyle mi düşeceğiz hocam?

Benim agirima giden su…Cok iyi bilinen ve populer bir son dakika haber portalinde Ankaragucunun ilginc rumuzlu taraftari Ozhasekiyi resmen uyariyor…koltuk bu tribunden gecer stadla bu taraftar uyutulmaz, bu transfer yasagi Sali oglen kalkmasin 8 yeni oyuncu gelmesin Sen koltugu unut cinsinden.

24 saat icinde yasak kalkiyor 15 milyon Ankaragucune yagmur olup yagiyor 8 transfer 24 saatte bitiyor dahasi sirada. Gelecek 1.5 saatte belki dahasinida gorecegiz.

AMA Genclerbirligi taraftari kaderine razi kimseden tek kurus yardim yok kulup borclanmis kredi cekmis…gelecek korkulari taraftari dusundurur olmus.

Bu sehrin tek bir takimimi var? Birine herseyi vereceksin digerinin adini bile tek bir kere anmayacaksin.

Adalete ne oldu beyler??

vermesinler para, istemem. açıkcası siyasetcilerin elinde bi piyon gibi görülmeye gerek yok. ankaragücü bunları hiç hak etmedi, acımadılar işte. kendi kendimize yetebilmeli, doğru mantık ve strateji koymabilmeliyiz.günün birinde 10 sene sonra şampiyonluğa oynayacağız diyebilmeliyiz. yoksa siyasiler 1 verirse maddi manevi 10 alırlar zaten. bizden onlar uzak olduğu kadar artık futbol dinazorlarıda uzak olsun. biri menfat biri batırmaya oynuyor.

bu arada atakan çankaya çok beğendiğim genç yeteneklerdendi. 20 yaşında. osmanlı 200 bin euro gibi komik bi ücrete transfer etmiş. keşke biz almış olsaydık. artun da transfer olmuş bu kış dönemi. ben baya beğeniyordum artun u, rotasyon olarak alınabilirdi.

Bu arada Sese yıllık 800 bin avrodan fazla almıyor. Ne aldığını bilmiyorum. Tabi ki 1. lig ölçeği için hala çok büyük rakam aldığına eminin ama yine de maddi hata içeren bilgileri yaymamak, yayılmasına engel olmak gerekir.

Gençlerbirliği borcunu çeviremeyecek kadar borçlanacak olursa, yaşaması imkansızlaşır. Biz şükürler olsun ki ne siyasetin, ne iş dünyasının ilgisini çekmeyen, kendi halinde bir camiayız. Bugüne kadar futbolun kendisi dışında bir kaynağımız olmadı. Önce futbolcu yetiştirip satarak, sonra da yayın gelirleriyle bu kulübü çevirdik. Bu sene en az 25 yıl sonra bu iki gelir kaynağımızdan da uzağız.

Tam bilmemekle beraber, bu sene yapılan harcamaların, gelecek sene süper lige çıktığımızda elde edeceğimiz gelirleri hesaplayarak, buna göre borçlanarak yapıldığını düşünüyorum. Kulüp olağan kongreyi yapmadığı için, bilmiyoruz maddi durumu. Bilmeyince de fikir yürütüyoruz işte… Bu durum beni endişelendiriyor. Peki o zaman süper lige çıkamaz ve o gelirleri alamazsak be olacak ? Kulüp yöneticileri olağan kongreyi yapmadıkları gibi bunu da cevaplamıyorlar. Cevapları alamayan bizler de bu sezonu şampiyonlukla bitirmezsek Gençlerbirliği’ni çok çok zor ve kötü günlerin beklediğini düşünüyoruz. Keşke yöneticilerden biri çıksa ve dese ki “merak etmeyin, bu takım ligden çıkamasa dahi, borçlanmadan, tesislerini kaybetmeden yoluna devam edecek. Biz ayağımızı yorganımıza göre uzattık, henüz bize ait olmayan hiçbir parayı harcamadık” O zaman biz de her maçta ölüp ölüp dirilmez, şampiyon olamamayı bu dünyanın sonu olarak görmekten vazgeçeriz. Her transfer yapıldığında biraz daha borca batıyormuşuz hissi beni öldürecek. Transfere sevinemez oldum!

Sese gecen sezon ocakta geldiginde 800 bin Eurodan fazlasina geldi gitmek istediginde yuklu bir zam verildi…bunu biraz daha arastiracagim.

Ben bu yonetimin hesapli is yaptigina inanmiyorum.

Bence sezonu kurtarmak uzerine hesap yaptilar…ne olursa olsun cikmak zorundayiz diyerek yola ciktilar.

Bu birazda onur meselesi oldu haliyle hani ligin ilk yarisinda ligin tozunu attiktan sonra buradan ligi kaptirirsak fikra kitaplarina geceriz dusuncesi motivasyon oldu sanisindayim.

Kongre Eylulde yapilmaliydi hesap kitap seffaflikla ortaya dokulmeliydi…yapmaktan kacindilar.

Mayisda gorecegiz…

Bu transfer işlerinde ilginç olduğunu düşündüğüm bir durum var. Liglerde bazı kulüplerin ödenmemiş /ödenemeyen borçlarından dolayı “transfer tahtaları” kapalı… Basından izlediğim kadarıyla bildiklerim Trabzonspor, Bursaspor, Balıkesirspor, Ankaragücü, Elazığspor, Eskişehirspor… “Tahtaları kapalı” başka kulüpler de olabilir tabii… Bunlardan Trabzonspor, Bursaspor ve Balıkesirspor “tahtayı” açtıramamış. Bazı futbolcuları kulüpten alacaklarını alamadıkları için sözleşmelerini tek taraflı olarak feshetme haklarını kullanıp giden ve bazı futbolcuları da TFF’ye başvuran, çeşitli yerlere ödenmemiş borcu olan Ankaragücü, Elazığspor ve Eskişehirspor’un da “transfer tahtaları” kapalıyken nasıl olduysa oldu, bu kulüpler "transfer tahtaları"nı açtırdılar ve çıldırmış gibi transfer yapmaya başladılar. Yaptıkları transferler öyle bir iki futbolcuyla da sınırlı değil… Adeta yeniden takım kuruyorlar… Alacaklarını tahsil edemedikleri için sözleşmelerini tek taraflı olarak fesheden futbolcular TFF’ye başvuracaklar. Ayrıca bu kulüpler transfer ettikleri yeni futbolculara da borçlanmış olacaklar. Bir tarafta eski borçlar, bir tarafta bunlara eklenecek olan yeni borçlar… Öyle az buz rakamlar da değil; 40 milyon, 100-150 milyon, 200 milyon lira gibi borçlardan bahsediyoruz. Ortada bir Ziraat Bankası tarafından borç yapılandırması muhabbeti dönüyor ama onun da nasıl olacağı belli değil daha… Bu yolun sonu nereye varacaktır? Hunharca transfer yapan bu kulüplerin yöneticileri ve buna izin veren TFF ne yapmakta, nereye varmak istemektedir? :blush:

2 Beğeni

Anlayan beri gelsin Gardaşım.
Günahları boynuna Yolunda A.Ş. işleri sanırım.

2 Beğeni

Evet Gardaşım… Eski “duayen” başkanlardan Cemal Aydın’ın bir “özlü sözü” vardı: “Ankaragücü’nde transfer bitmez!” derdi… O zaman bu iki mısra Fehmi Kır’dan gelsin: “Sen gafanı çok yorma / Yolunda A.Ş. yolundaaa!” :blush:

3 Beğeni

Elazığspor işin efsanesi oldu, saat 22.00’de transfer tahtasını açtıktan sonra iki saat içerisinde tam 18 futbolcuya imza attırmışlar. Muhteşem bir yönetim başarısı. Helal olsun Elazığspr!

2 Beğeni

yoksa siz futbolu hala doğal veya suni çimler üzerinde maharetle top dolaştırma becerisi mi sanıyorsunuz?..

Ankaragucu Eskisehir Elazig ile bitmediki bu sirk palyacolugu.

Transfer yasagi olmayan ama sonuna kadar hep destek tam destek hemseri kuluplerimizde payini aldi bundan.

Kayserispor Istikbal mobilya ile kiz isteme nisana bile gerek kalmadan dogrudan yildirim nikahi kiydi ekonomik devrim yasadi…

Rizespora soyleyecek kelime zaten yok…Komsudan yedigi kaziktan sonra Super lige donerken baslayan kerhen destek yine devam etti. Bu ay yine nasiplerini verdiler.

Bu yilin destek sampiyonu ise Erzurumun dadasi oldu…sonsuz sadakatleri 7.5 milyon EURO ile odullendirilmis…Aldiklari oyuncular oyle dusuk maliyetlide degil 3 milyon Euroyu bir oyuncuya tik diye odeyivermisler. Belediyenin halka spor ve rekreasyon amaciyla kurulmus bu guzide Belediyespor ( Gelecek yil isminin basina bir isim eklenip Belediye kimligi yok edilene kadar) Erzurumlu calisan taraftarinin vergi iadesi niyetine destegi kabul etti.

Malatya, Goztepe,Kasimpasa derken BASAKSEHIRIMIZIN bayatlamis yildiz alinir ilanina basvuru sayisi oldukca kabarikti…Ligin yas ortalamasi Darul Aceze ile basabas gidebilecek guzide Sampiyon adayi her transfer doneminde yaptigi gibi nereden geldigi belli olmayan para yikama makinesi operasyonuna devam dedi. Arda kardesimiz mahkemede cuzi rakam 300 bin Euro aylik gelir beyan edince gozlerimizi yesertmisti acep Robinho ne kazaniyor sorusunun cevabi icin Robinhoya dedesinden kalma tabancayla istanbul eglence mekanlari ve hastanelerinde atis talimi yaptirilmasini kabul edenler el kaldirsin.

başakşehir fenerbahçeden sonra ligin en yüksek maaş bütçesi olan takımı. sadece “yıldız” görünen oyuncular değil takımın çoğu oyumcusu yüksek ücret ve prim alıyor.

Kayyumspor
:face_with_symbols_over_mouth::face_with_symbols_over_mouth::face_with_symbols_over_mouth:

kusura bakmayın buraya yazdığım için.

takım içi güncel ve genel sorunları, istekleri, fikirleri, önerileri… vs paylaşıp tartışabileceğimiz bir başlık var mı? yoksa böyle bir başlık açılabilir mi?