Transfer Beklentileri, Önerileri ve Haberleri

Paraya kıyıp forvete Teumu Pukki yi alalım, seneye epey kar eder bizanslılardan birine satarız.

1 Like

Kesinlikle benim de aklıma en çok yatan isim Kemal Özdeş. Kasımpaşa’da trezeguetli neymarli pavelkali kadro ile iyi iş çıkardı. Fuat Çapa nin 2011-2013 arasindaki bizdeki minimum bedelle maksimum verimini çıkarabilecek en ihtimalli hoca. Plasede ise Mustafa Reşit Akçay’ı tutuyorum

1 Like

İlhan Palut’un Hatayspor ile devam edeceğini düşünüyordum. O yüzden Kemal Özdeş ilk tercihim demiştim. Şuradaki röportajını görünce hocanın tekliflere gayet açık olduğu anlaşılıyor.

( https://tr.eurosport.com/futbol/turkiye-1-ligi/2018-2019/ilhan-palut-mimari-oldugu-hatayspor-mucizesini-eurosport-a-anlatti-ali-umut-degirmen_sto7323676/story-amp.shtml?__twitter_impression=true )

Yükselişte olan, genç, hırslı, akıllı, belli ki entelektüel birikimi olan bir hoca. Ersun Yanal’ın ilk zamanlarını hatırlatıyor. Bir an önce işi bitirmeliyiz.

3 Likes

Geçen sene play-off finalinde kaybeden Gazişehir’in hocası Erkan hoca’yı istemiştik taraftarlar olarak ve geldi. Tarihimizin en iyi açılışını yaparak mükemmel bir ilk yarı geçirdik.

Şimdi herkesin istediği hoca İlhan Palut. Yönetim yine taraftarla aynı şeyleri düşünüp, hocayı ikna edip getirebilirse yeni sezona kendi adıma umutlu gireceğim.

1 Like

İlhan Palut bize göz kırpmış Eurosport röportajında. Umarım yönetim bu konuda bir şeyler düşünüyordur.

1 Like

türk takımlarına (ek olarak istanbula) bizans demek, şeytan ın aklına gelmemiştir. belki de gelmiştir, çaktırmıyordur.

onlara bizans oyunlarında doçentlik tezlerini verdikleri için bizanslı deniyor. sonuna kadar hakediyorlar bence :thinking:

Şu bizim kulüpteki lükse bakın. Dünyanın en güçlü ve başarılı milli takımlarından biri olan İzlanda Milli Takımının stoperi Arnason 1. Ligdeki takımımızda yedek kaldı.

Hıncal Uluç olsam İzlanda - Türkiye maçından sonra şöyle derdim: “Bir milli takım düşünün ki stoperi Arnason, Süper Ligdeki değil 1. Ligdeki Gençlerbirliği’nde günlerinin çoğunu yedek kulübesinde geçirdi. Sadece genç Mert Çetin’in ve Claro’nun yokluğunda forma giyebildi. İşte milli takım Şenol Güneş’in korkaklığı yüzünden böyle bir stoperin oynadığı İzlanda’ya yenildi. Kimse bana masal anlatmasın, bu yenilginin tek sorumlusu var, o da böyle bir rakibe karşı çıkardığı kadro ve oynattığı korkak, aciz futbolla Şenol Güneş’tir!” :blush:

2 Likes

Samet Aybaba mı olsun Yoksaaa Kral mı???
İkisi de birbirinden merdane
Ne dersiniz ey ahali

1 Like

Kral’ın yanında Samet Aybaba’nın lafı mı olur gardaşım? :blush:
Ayrıca Samet Aybaba ile bir mevzumuz var, ki kendisi iyi bilir. Ligin son maçında kümede kalmak için bir beraberlik yeterkene, kendi sahamızda Kayserispor’a 4-0 yenilip küme düştüğümüz ve sonra da Ankaragücü’nün Antalyaspor’dan yediği golle kümede kaldığımız maçta Samet Aybaba’nın fenalık geçirip ellerde kollarda sahadan çıkarıldığı sezon yaptığımız bir tezahürat: “El Saka El Saka El Sakaaaa! El Saka El Saka El Sakaaaa!” :blush:

Palut ’ u alalım, Aybaba 'da Hatay ’ a gitsin, zaten Hatay ( İskenderun) lı değil miydi o Bizans eskisi. Bursa ’ yı mahvetti, şimdi sıra bize mi geldi. Ayrımcılık yaptığının bile farkında değil ( o izan daha oluşmamış kafasında) . Bir bakan vardı, Fikri Işık ’ mı ne adında, liyakata dayalı olmayan bir eleştiri sonrasında " akrabamı atadim bu göreve, millet niye şaşırıyor, anlamadım " demişti.

Millet niye Bizans takımı tutuyor deyip, takım başına Bizanslardan Bizans beğenmek de başka bir hastalık galiba. Te allam ya.

1 Like

Mustafa Denizli “Kirmizi Kurtlar” adiyla bilinen , dunyadaki en atesli Turk taraftar kitlesine sahip, Tebriz Sazi (Traktor) takimi ile tam 5 yilligina anlasmis.

Traktor 66.833 kisilik stadyumunda (bazen 80.000 kisinin uzerinde izleyici olabiliyor) en buyuk taraftar kitlesine oynayan Turk takimi olmakla meshur. Denizli’de yasayan teknik adamlar arasinda en tecrubeli Turk hoca.

Umarim Mustafa Hoca kontrat suresini dolduracak kadar calisir ve orada da bir kac sampiyonluk kazanir.

1 Like
2 Likes

Haydi gozunuz Aydin…Kral Ankaragucunun transfer yasagi, parasizlik derken zor doneminde birakti Genclerbirligine hayirli olsun.

Devre arasi kendi tespit ettigi harika yeteneklerle ligde savunma yapma Becerisi sifinin altinda olan Ankaragucunu kumede tutma basarisini gosterdikten sonra Murat Cavcav sapkadan 5 tavsanda bize cikarirsa 1 sene sonra 3 milyon Euro garanti diyerek Altin yumurtlayan Kaplani kapmis.

Tabi Boyd Sacko derken basarili kiralik donemi gecirenler Fenerbahceye Moke ile idare etmek Pazdani tazminatini verip imzalamak bize.

Hayirlisi olsun diyelimmi??? Kaplan hocanin 3 sene onceki muhtesem yetenek tespiti sonunda 10 tane oyuncu elimizde patlamisti…bu defa kendisini affettirecekmi acaba???

önlenemez çöküşümüz tüm hızıyla devam ediyor…
babalar gününde babasından veraset yoluyla kendisine kalan kulübümüzü hanedanın himayesinde kalacağını tekrar tescilledi… dilediğini yapma hakkını yeniden aldığı 100 yıllık kulübümüzü ve biz marabalarını kaçınılmaz sondan kurtaramayacak…
ki; bu hanedan düzeninin böyle bir kurtarma programı yok… acil çıkış düğmesi bulunmuyor…
hanedan yapılanmasında böyle bir şey beklemenin de bir alemi yok…
yanlış yerlerde dolaşıyoruz…

2 Likes

Kulüp geçen sene 80 milyon TL harcamış, bu sene bakalım neler olacak. :smiley:

1 Like

Farkli hicbirsey olmayacak. Bein sports birakip gider ve para muslugunu kesebilir. Super ligde kimin ne olacagi belli degil.

Kaplan kapidan girdi eldeki oyunculardan bir numarada olmaz.

Bakalim gorelim bir siradan yabancinin 1 milton Euroya selam verdigi ligde neler yapabilecegiz

bu sezon münümüm 200 milyonu bulur… ligde tutunalım dersek böyle…
mert çetini satmaktan falan bahsediyorlar. eğer satılırsa 250 yi gözden çıkaralım derim ben…

yanlış yazma falan yok… mert çetin satılırsa fiat düşmesi gerekirken nasıl oluyorda yükseliyor demeyin diye açıklama:
mertin yerini dolduracak en az iki vasat üstü stoper, dolduramayacağın için giden puanlar ve o puanlara bağlı fitikler… bir sezon daha oynatıp satmadığın için, her yönden kayıp… vs. vb. vg. vd…

her sezonun bir öncekinden daha yüksek beklentilerle ve daha yüksek rakamlarla açıldığı bir ortamda şunu asla ve aslaa unutmayın:
satan her zaman zarar eder…
bunu da bizden iyi kimse bilemez deyip açıklamaya gerek görmüyorum.
maliyet böyle hesaplanır…

bu demektir ki; biz bu güne kadar sattığımız her oyuncudan zarar ettik… yok kar etseydik eğer; müzemizde bir kaç tane kupa olurdu…

kesinlikle katılıyorum size takımımızı her anlamda güçlendirmemiz gerekiyor. sağlam transferler ile başarı elde etmemiz gerekir.

1 Like

Fransa ikinci liginde yer alan Lorient , Nimes takimindan 2017-18 yilinda yukselme liginde 24 golle gol krali olan umit milli oyuncumuz Umut Bozok’un transferini guzel bir kliple duyurmus.

Eser: Turk Marsi

Sonunda Umut bir de karate gosterisi yapar dedim ama artik o da bir sonraki transfere.

1 Like