Transfer Beklentileri, Önerileri ve Haberleri

Bence de bu lig ölçeğinde fırsatçı ve son vuruşu iyi bir golcüye ihtiyacımız var.

Stancu’dan geçtim şimdi süper ligde burun kıvırdığımız Vedat Muriç dâhi çok işimize yaramaz mıydı? Bu lige ve bizim şu an oynamaya çalıştığımız oyuna bence epey katkısı olurdu. Neyse enseyi karartmaya gerek yok. Çok izleyemesek de ben Deniz’in de sakatlıktan sağlam dönerse iyi iş yapabileceğini düşünüyorum Nobre’den ayrı kaldığımız maçlarda.

2 Beğeni

Deniz Yılmaz geçen sezondan beri bir türlü kendisinden bekleneni veremedi ve çok sakatlık geçiriyor. Bugüne kadar hiç yararlanamadık maalesef. Sakatlık sonrası hırs ve gayretiyle Nobre’nin alternatifi olabileceğini bir kanıtlayabilse ve en azından birkaç maçı kurtarabilse çok iyi olacak.

Vedat Murici ocakta geri alsinlar Rizeden

1 Beğeni

Deniz sakatlandı iyileşti tam antrenmana çıktı yine sakatlandı. Bu şartlarda ben deniz’in yararlı olabileceğine çok inanmıyorum. Devre arasına kadar Nobre Nadir ikiilisi ile bu işi götürürüz. Devre arası bir bitirici şart!

Galip bence de Muriqi ya da Muriqi gibi iyi bir pivota bu sene daha çok ihtiyacımız var. Çünkü rakip ceza sahasına daha çok giriyoruz. Yalnız Stancu gibi çok özel bir adam da transfer edilebilir. Stancu hem Nobre’yle beraber, hem de Nobresiz yararlı olabilecek bir oyuncu. Atıyorum Muriqi ya da skuletic tarzı bir adam gelirse Nobre’ye alternatif olur, ama stancu gelirse Nobreye hem alternatif hem de yancı olabilir. :wink:

2 Beğeni

Abi ben oyun planından bağımsız Stancu ve Vedat arasında kalsam direkt Stancu’yu seçerim zaten :slight_smile:

Ama bence ara transferde para harcamak istemeyeceklerdir hele ki bu 3. ile açılan 9-10 puanlık fark korunur veya açılırsa. Çünkü bu kadro için zaten şu an cepten yiyoruz. Önümüzdeki 8 haftada kötü gidiş başlamazsa -Allah muhafaza- aynı kadroyla devam edeceğimizi düşünüyorum ikinci devre için.

1 Beğeni

Düşünün, iki sene önce takımda Stancu ve Vedat birlikte oynuyordu! :slight_smile:

3 Beğeni

Stancu bize her zaman yararlı olabilicek bir golcüydü. Ama kulübün o zamanki resmi kaynaklarından aldığımız bilgiye göre Stancu Bursaspor’a transfer olma aşamasına geldiğinde Gençlerbirliği’nde mutsuzdu, ruhen kopmuş durumdaydı ve gitmek istiyordu. Bunun sebebini bilemiyorum. Ücreti az bulmuş olabilir. Yeniden gelir mi, kulüp yeniden transfer etmek ister mi, gelirse yararlı olabilir mi? Kim bilir…

Necdet Abi, Ümit Özat kulübe ayak bastığı andan itibaren futbolcuların büyük kısmı mutsuzdu. Giderken ise “perfect” yaparak bütün topçuları, futbolcu olduklarına olacaklarına pişman ederek gitmişti. Artık Özat yok, Erkan Hoca var ve ergen kaptanlar yerini sorumluluk sahibi gerçek kaptanlara bıraktı. Stancunun ya da başka bir futbolcunun Gençlerbirliğine gelmesi yolunda bir engel kalmadı.

1 Beğeni

Benim anlamadığım, diğer takımlar Trezeguet ve Mbaye gibi oyuncuları nokta atışı ile bulabilirken biz neden hep böyle kariyeri düşüşte olan isimleri transfer etmekte ısrar ediyoruz?

1 Beğeni

Stancu alacaklarından dolayı sözleşmesini feshedebilirmiş. Bir video da Stancu için mi hazırlasak?

4 Beğeni

Stancu gelirse baya iyi olur, çok iyi olur, harika olur, muhteşem olur

1 Beğeni

bence ihtiyacımız stancu değil.
mehmet güner öbür topikte çok önemli birşey demiş.
2. atamıyoruz çünkü rakip üstümüze yüklendiğinde rakibin arkasına sarkacak adamımız yok demiş.
bence 10 numara tespit.
bize youla tarzı bir adam lazım.
stancu organize atakların son adamı.

1 Beğeni

Transferin nasil olmasi geregini kapi komsu gosterdi. Piyasada Super lig seviyesinde ve buyuk sayilacak takimlarda forma giymis, italya, ingilterede oynamis oyuncular var ve geliyorlar.

Genclerbirligi birazda Belgraddan oteye bakmayi ogrenmeli. Iki tane Italyada saygi duyulan oyuncu Ankarada forma giyiyorsa artik Sirbistandan, Romanyadan baska secenekler bulunmali.

Genclerbirligi su ucuz alip pahali satma zihniyetinden bir an once uzaklasmali.Goruldugu uzere sata sata sonunda alip satacak oyuncu bulamadigimiz gibi birde kendi Genclerimizi diger kuluplere kaptiriyoruz.

Stancuyla bu is olmaz…Yasli oyuncu agabey olarak cekilirde Santrafora Nobrenin arkasina ayagi cabuk oyuncu gerek. Genclerbirliginin en buyuk eksigi suratli adami yok.Oyun stili statik. biraz dinamizm gerek.

2 Beğeni

@Polatlili @ozanguler @MehmetGUNER @Aksit_Ozkural abiler varken bana söz düşmez ama
Zamanında Arjantinlilerin de yolu Angara ya düşmüş…
Kızmızı Siyah formayı terletmişler…
@Profesor_Oklitus dediğin gibi keşke İtalyan Arjantin den vb bize uygun topçu alsak…

1 Beğeni

Hatta @malicetinkaya nin nefis bir yazısı var…
Hatırlatmakta fayda var:
http://www.mehmetalicetinkaya.com/2010/11/zlatko’dan-kona’ya-rinaldi’den-geremi’ye-genclerbirlikli-yabanci-futbolcular-3/

1 Beğeni

Erkan hoca, ilk devre bitene kadar transfer konuşmamaya kararlı gözüküyor. Ara transfer döneminde eksikliği hissedilen yerlere mutlaka transfer yapılacaktır diye düşünüyorum.

Takim bir unite olarak disiplinli organize olmus goruntusunden hic kopmuyor ancak bu ligin devre arasi sonralari hep daha zor geciyor sanki gelenekmis gibi. Takim bu ligin sartlarina gore kurulu ancak takimda gercekten biraz soyle depari olan ayagi cabuk bir forvet arkasi lazim gibi gozukuyor. Orta sahadan Sese ile cikildiginda Bir fazla opsiyonu olmasi Genclerbirligi icin buyuk fark edebilir.

Sezon ici Gol ortalamasi cok dusuk su anda. 1 gollu 3 puanlar ligin ikinci devresinde her an terse donebilir. Yasli bacaklar sezonun bir bolumunde yorgunluk emareleri gosterecektir aksini dusunmek biraz gercekten uzak olur.

Bir iki cabuk ve daha genc oyuncu ile takviye olursa Genclerbirligi omzunun uzerinden donup arkasina bile bakmaz.

Gecen sezon bir Kenan Ozerin bir Enes in ne kadar oynadiklari takima etki ettiklerini gorduk izledik. Benzeri oyuncular her zaman is yapar.

2 Beğeni

1 gollü galibiyetler gerçekten kabus gibi.
bu sorunu çözecek bir hamle oyuncusu şart.

1 Beğeni

sevgili anka 06 bi şey iç benden…
kim, neye lazım meselesine girmeden şunu belirtmek lazım… biz bu güne kadar şu takıma bunu sattık, o takıma şunu sattık diye övündük durduk…
40 yıl önce bizi bu ligden çekip çıkaran kendisine minnet duyduğumuz hanedanın bir yere kadar bizi getirip, profesyonel çağdaş kurumsallaşmaya gitmemesinin bizi tekrar başladığımız yere döndürdüğünü, bu hanedanın bizimle sadece eğlendiğini sonunda da bizi aldığı yere bıraktığını söylemeliyiz…
hep ilkleri gerçekleştirip, kıskanılan kulüp yaoanda hanedandır, yürümektem korkup düşen de o…

alt yapıda resmen bir ordusu olan bir kulüp şunu neden yapmaz?.
bu takımın 9-10 yaş grubundan itibaren, U21’i ve hacettepeye kadar bütün takımları neden aynı futbolu oynamaz da; herkesin kendini göstermeye çalıştığı basamak kulüp oluruz?..

bu denilen olsaydı bizim ilk işimiz ne olacaktı?.
başkan başkan olsaydı eğer, şimdi çağırmıştı hacettepenin ve U21’in hocasını “A takımın 8 numarası ve 11 numarası yeterli değil, sizin sorumlu olduğunuz ekiplerin bu numaralı oyuncularından rapor istiyorum.”
memonun deği gibi: " e bittiii."

40 yıl boyunca bu yapılmadığı için, önümüzdeki 40 yılda da bu numaraları dışarıdan temin etmeye, elimizdeki yetenekleri de satıp aradaki cari açığı kapatmakla geçer ahanda böyle…
bizim başkan bina okur… döner döner gene okur…

barcelonanın 9-10 yaş grubunu izliyorum, yahu onlarda da ufak bir messi var, onlarda da bi iniesta var inanın…
e şimdi nooldu?. barcelona önümüzdeki 30 yıl boyunca şampiyonlar liginin baş favorisi… her numaranın üçer beşer tane yedeği geliyor arkadan…
un satıp, şeker satıp, yağ satıp, helva satın almayı başarı diye anlatan bir hanedan yönetimi var karşımızda…

3 Beğeni