Tribünde Büyüyenler, Tribünde Yaşlananlar…

Zeki Demirkubuz Twitter’da bir ara “Hayat kötü ama olsun Atiba iyi” demişti. Bir de onu hatırlattı. Onu da not düşeyim.

4 Beğeni

Bekliyoruz Galip. Dökülün bakalım arkadaşlar. :blush:

Biraz önce Ömer’in üç bomba fotoğrafını kendisiyle ilgili mesaja ekledim.

Ömer bebek İlhan Cavcav’ın kucağında…

Ömer bebek Veysel’in kucağında…

Ömer, “Boğazın Maradona’sı” Hurşut ile…

tan%C4%B1l%20ve%20o%C4%9Flu%20%C4%B1%C5%9F%C4%B1k

Bu da benden olsun.

Tanıl Bora ve Oğlu Işık

6 Beğeni

Bu kez de kayıp bir taraftardan söz edelim. 2003, 2004 yıllarında liseli bir ergendi. Forumda isim kullanma yasası çıkarılmadan önce “Genç Taraftar” nickini kullanıyordu. Tribünde ve Alkaralar forumunda büyüyordu. Ama eğitimi için İzmir’e gitti. Bir süre daha forumda yazmaya devam etti, sonra ortadan kayboldu ve bir daha göremedik.

Unutuldu sanılmasın. Herkes unutur, biz unutmayız. Bu kayıp arkadaşı arıyoruz. 5 Mayıs 2004 günü akşamı Trabzonspor ile oynadığımız kupa finali için İstanbul’a giderken çekilmiş fotoğraflardaki genç taraftarı…

Şimdi soruyorum: Bu kayıp arkadaş kimdir? Nerede olduğunu bilen, gören var mı?

Bir umut, fotoğraflarını burada görür de kendi gelir belki… :blush:

Kupa%20Finali%20Yolculuk%20(May%C4%B1s%202004)%201

Kupa%20Finali%20Yolculuk%20(May%C4%B1s%202004)%202

Ozan%20G%C3%BCler%2C%20Gen%C3%A7%20Taraftar%20-%20Kupa%20Finali%20Yolculuk%20(May%C4%B1s%202004)

1 Beğeni

Ezeli rakibimize kaptırmışız, baya Ankaragüçlü olmuş

Vay “Genç Taraftar” vay! Vay Tunca Doğu vay! Ortadan kaybolduğundan belliydi. Neyse ki İstanbullulara kaptırmamış gönlünü. Buna da şükür. :blush:

O zaman ben de burada Tunca’nın Alkaralar forumundaki geçmişinden bazı kareleri ortaya dökeyim de görsün bakalım. :blush:

Örneğin 2005 yılında büyük harflerle ve beş ünlemle şöyle bir başlık açmış: “UYUMAK İSTEYEN DEMİR ÜSTÜNE GELMESİN!!!” Başlık açılmadığı için içeriğine ulaşmak mümkün değil. :blush:

Tunca%20Do%C4%9Fu%20-%20Uyumak%20isteyen%20Demir%20%C3%BCst%C3%BCne%20gelmesin%20(2005)

Forumda açtığı başka bir başlıkta da liselileri davet etmiş. :blush:

Tunca%20Do%C4%9Fu'nun%20Alkaralar'da%20liselileri%20davet%20mesaj%C4%B1%20(12%20Aral%C4%B1k%202004)

Eski forumda rastladığım iki mesajı da şöyle:

2004)

2005)

Son olarak da 25 Aralık 2004 günü forumda Arda Küçükahmetler’le yaptıkları bir tartışma… Tartışmanın konusu futbolcu Mustafa Özkan… Arda, Tunca’nın Mustafa Özkan’ı savunmasını, “Tunca maçları gözünle değil göbeğinle izliyorsun herhalde veya maçlara aç falan geliyorsun” diyerek eleştiriyor. :blush:

2004)

Bu arada, özlettin kendini Arda… Passolig yüzünden maçlara gelmiyorsun, foruma da uğramıyorsun…

@ArdaK ansızın bir AVM de karşınıza çıkabilir :smiley:
AVM lerede Passolig gelirse hiç görüşemeyeceğiz :smile:
Kulağa çok saçma geldi “AVM lerede Passolig gelmesi”
Gelse protestosunu yapmakta hiç zorlanmam.
Neyse sözün özü foruma bekleriz efendim Arba beyleri…

1 Beğeni

Arda da bir oyuncuya kafayı taktı mı geçmiş olsun… adama takımı bırakana kadar rahat vermiyor!

2 Beğeni

Şimdi de taktığı futbolcu var mı Serkan? Forumda göremiyoruz ama Facebook, Whatsapp gibi bir yerlerde yazıyordur mutlaka… :blush:

Arda kızmasın, watsapp grubunda olmadığım için şükürler olsun -gerçekten takınca fena takıyor- ben de görmüyorum :slight_smile: ama jailton’a fena takmış durumdaydı en son, muhtemelen devam ediyordur her maçtan sonra eleştirmeye.

Arda foruma gelse de biraz Jailton muhabbeti yapsak… :blush:

Bu arada geçen hafta tesis ziyaret edilir. epey bir geçmiş yad edilir. sonrasında sağ üstte duran çakı gibi antrenörle karşılaşılır. çok güzel bir tesadüf oldu kürşat hocayla karşılaşmak. tabi fotoğrafı gösterdim. kendini ve bizlerin 92 jenarasyon olduğumuzu hatırladı. fotoğraftakilerden ‘topçu’ çıktığını söyledi…

1 Beğeni

Tribünde büyüyenler deyince aklıma ilk gelenlerden biri (değil ikisi) Gizem ve Ece Özkazancı kardeşlerdir.
Ben fotoğrafı buraya yapıştırıyor sözü gardaşıma bırakıyorum.
necdet-ece-gizem

1 Beğeni

Sevgili Gardaşım, 13-14 yıl öncesine döndürdün beni… Tarih 28 Mayıs 2005, Gençlerbirliği - Gaziantepspor maçı… Gizem 12, Ece 5 yaşında… Stada girerkene Ece’yi biletsiz içeri almayan güvenlik görevlileriyle yaşadığımız olayı “Beş Yaş Taraftar Konuşmaları” adlı anıöyküde anlatmıştım. :blush:

İşte o bölüm:

BİR YIL SONRA… GENÇLERBİRLİĞİ-GAZİANTEPSPOR MAÇI:

15 Mayıs 2005 günü beş yaşını bitirip altı yaşına giren yeğenim Ece, sırtında Gençlerbirliği forması, boynunda “Alkaralar” atkısı ve başında da “Alkaralar” şapkasıyla 28 Mayıs 2005 Cumartesi günü babası ve ablasıyla birlikte ömründe ilk defa stada gelip Gençlerbirliği-Gaziantepspor maçını izledi. İşte Gençlerbirliği’nin Gaziantepspor’u 2-1 yenerek ligi 5. bitirdiği o maçtan aklımda kalan birkaç konuşma…

Yer: 19 Mayıs Stadı’nın 9 Numaralı Kapısının Önü

Ece, babası ve ablası 19 Mayıs Stadı’nın 9 numaralı kapısının önüne geldiklerinde, biz de Emre’nin Babası’yla onları bekliyorduk. Stada girmek için hep birlikte turnikeye yöneldik. Kapıdaki güvenlik görevlisi Ece’nin de bilet alıp girmesi gerektiğini söyleyince tartışmaya başladık. Ve sonra…

BEN: (Ece’den bilet isteyen güvenlik görevlisine çıkışıyorum) Olur mu kardeşim böyle saçmalık? Beş yaşındaki küçücük çocuktan bilet istemek de nerede görülmüş? Ayıp, ayıp!

ECE: (Hırkamı çekiştiriyor) Amca… Amca…

GÜVENLİK GÖREVLİSİ: Bana niye kızıyorsunuz ki beyefendi. Bize talimat verildi. Çocuklar için de bilet alınacak. Benim yapabileceğim bir şey yok!

ECE: Amca… Amca…

BEN: Kardeşim, eski köye yeni adet mi getiriyorsunuz? Nereden çıktı bu talimat?

GÜVENLİK GÖREVLİSİ: Kulüp yönetiminin talimatı var. Biz de talimatın gereğini yapıyoruz beyefendi.

BEN: Talimatın gereğini yapıyorsunuz da benim söylemek istediğim şey…

ECE: (Nihayet araya girip söze karışıyor) Amca…

BEN: Efendim canım…

ECE: (Bana dönerek) Amca, ben beş yaşında değilim, altı yaşındayım…

BEN VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ: Soru ve ünlem işaretleri… (Kısa bir süre şaşkınlıkla birbirimize baktıktan sonra kahkahayı basıyoruz.)

6 Beğeni

Akşit Ağabey ve sevgili oğulları… Ankara 19 Mayıs Stadı Sağ Kapalı… Sürgündeki Alkaralar… Fotoğrafların bilgisayarımdaki kayıt tarihi 01.12.2004… Evet Akşit abi, söz sizde… Bekliyoruz hikâyeyi… :blush:

2004%20-%201

2004%20-%202

2 Beğeni

Kulübümüzün taraftar ilişkilerinden sorumlu asbaşkanı Mehmet Soylu’nın oğlu Ömer Soylu hakem olmuş. 2,5 aydır maçlara çıkıyormuş. Bizim U13 kız futbol takımının maçını yönetmiş. Çok sevindim. Ömer’i Gençlerbirliği’nin 100. yılındaki kaptanı yapalım dedik, o gitti hakem oldu. :blush:

Mehmet, Ömer’in hakem kıyafetiyle fotoğrafını gösterdi, bir hakem için fiziği çok iyi, hakem kıyafeti çok yakışmış. Ömer’i arayıp kutladım. Çok istekli, hırslı ve heyecanlı. Çıtayı çok yükseğe koymuş: Hızla klasman ve ardından FIFA kokartı… Çok yoğun bir maç trafiği varmış. Geçen hafta Boluspor ile oynadığımız maçı yöneten hakem 26 yaşındaymış. Çok genç hakemlerin üst klasmanlarda görev aldığı günümüzde Ömer’in de önü açık.

Sevgili Ömer Soylu kardeşimize hakemlik yaşamında başarılar diliyorum.

2 Beğeni

Vay be, bizim Ömer’e bak sen! Çok sevindim, gururlandım. Başarılı olacağına inanıyorum.

1 Beğeni

2023 yılında Gençlerbirliği takım kaptanı olmasına kesin gözüyle bakarkene bizim Ömerçip hakem olmuş he miii???

2 Beğeni