Ümit Özat’ın açıklamaları

‘’Gençlerbirliği’nin 8’de 8 yapmasından gurur duydum. Bu takım zaten benim kurduğum takım. Ben çıkacağına inanıyorum.’’ demiş.
Düşünceleriniz neler

Tek düşüncem allah aşkına bu şahsın bizimle ilgili hicbiyerde adının geçmemesi lütfen formu böyle kendini td sanan ne olduğu belirsizlerle meşgul etmeyelim

1 Beğeni

Takım iyi gidiyor Cavcav’ı kandırmayı düşünüyordur geri gelmek için bu zat mümkünse Ankara’ya bile uğramasın.

Nefesini 5 dakika tutmayı deneyebilir kendileri.

Bu adamin Genclerbirligi ismiyle bir daha anilmamasi ozellikle rica olunur. Hatta mumkunse Genclerbirligi logolu tum fotoraflarinin silinmesi ve bu zatin Genclerbirliginde bulundugu sureninde tarihten silinmesi cok makbule gecer.

1 Beğeni

bu takımı ben düşürdüm dese bide…

1 Beğeni

Bizim futbol aleminde “Bu takımı ben düşürdüm,” cümlesi genellikle şöyle deöam eder: “…ben çıkaracağım!”

İkinci cümleden çok korkuyordum, neyse ki öyle olmadı. :blush:

2 Beğeni

Ü.Ö yazınca g… ile aynı sansürü istiyorum.
Hem de her yerde :frowning: facebook twitter tv Ankara vb…

g… yazınca sansür vardı o gitmiş sayın modum @ozgurOdun :slight_smile: bilmiyordum
Birkaç saniye de olsa açık yazınca ve … şeklinde sansür olmadığı için özür diliyorum…

2 Beğeni

Valla aklımda abi. gecen admin panelini karıştırdım ama nereden ekledigimizi bulamadım. Hem artık göt yazabiliyoruz @ozgurOdun nasıl oldu bu? :slight_smile:

2 Beğeni

İlk ben denedim sanırım :face_with_raised_eyebrow:

1 Beğeni

Yahu kardeşim niye söylemiyorsunuz bu kadar önemli bir olayı. Hazır sansür kalkmışken hemen bir şey paylaşayım. :blush:

1981 yılında Polatlı’da düzenlenen mahallelerarası Kaymakamlık Kupası üçlü finalinde Ogu’nun başını çektiği Esentepespor taraftarlarının Gülverenspor futbolcusu İrfan’ı kızdırmak için yaptığı tezahürat: “AL İRFAN, VER İRFAN… TENCERE GÖTLÜ KEL İRFAN!” (Taşradan Futbol Hikâyeleri, Sayfa 122).

Gülverensporlu İrfan

Sansür kısmi olarak mı kalktı yoksa komple mı kalktı acaba Necdet abi? Bu çok önemli bir durum. Çünkü Polatli’nin zengin halk deyişlerinden sende daha bolca vardır diye tahmin ediyorum. Yetiş @ozgurOdun

1 Beğeni

Özgür yetişene kadar ben birkaç tane daha sallarım Erdem. :blush:

1 Beğeni

Tam Fatih Terimlik forum olmus

2 Beğeni

Ehehee akşam akşam koptum gülmekten:)
Evet bazı sansürleri kaldırdım ben sayın taraftarlarımız kendini daha iyi ifade edebilsin diye.
Ümit hocam istediğin sansürü yarın ekleriz ama hal böyleyken bence g… ü sansürlemek için bir oylama yapsak daha iyi olacak gibi:)

1 Beğeni

G.t kalsın u…t o…t sansurlensin!

Aynısını Twitter’da yaptım ben. Tertemiz oldu.

Screenshot_2018-11-02-18-51-25-487

2 Beğeni

Oylama yapılırsa yasaklanır masaklanır, neme lazım. Ben bir tane daha paylaşayım yasaklanmadan…

80’li yıllarda Polatlı, Ankara ve bilumum tribünlerde söylenen bir tezahürat… Tribünlerin gıcık kaptığı bir topçu olabilir, geçmişten kalan bir hesabı görmek istediği bir topçu olabilir, gol atmasından korktuğu bir topçu olabilir, sindirmek istediği bir sağbek, solbek, santrfor, kaleci vs. olabilir, kızdırmak istediği bir teknik adam olabilir, böyle uzar gider…

Örneğin, 1982 yılında, şimdi yıkılmakta olan 19 Mayıs Stadındaki bir Ankaragücü-Mersin İdmanyurdu maçında, Maraton tribünündeydik. Takımlardan biri maçı başlatacak. Mersin İdmanyurdu’nun 2 numaralı sağbeki Gençlerbirliği, Adana Demirspor ve Fenerbahçe’nin eski futbolcularından Ankaralı-Polatlılı-Sincanlı rahmetli “Paşa Hüseyin”… Maraton’daki Ankaragücü taraftarları kafayı Paşa’ya taktılar. Başladılar tezahürata:

“PAŞA PAŞA HU HU, GÖÖT SALLA GÖT SALLA! GÖÖT SALLA GÖT SALLA!”

(Ülkenin herhangi bir stadındaki bir maçta “Paşa” kelimesinin yerine kim için söyleniyorsa o kelimeyi kullanınca operasyon tamamdır.)

Maraton bu tezahüratla inliyor. Paşa önce gülümsedi, duymazdan geldi. Ama tezahürat devam ediyor, bitmek bilmiyor. Paşa şöyle bir tribüne baktı ve gülümseyerek kalçasını birkaç defa iki yana salladı. Tribünde bir kahkaha tufanı koptu. Sonrasında alkışlar… :blush:

Ankaragücü 3-0 öne geçtiği maçı 3-2 zor kazandı. “Paşa” çok iyi bir oyun ortaya koydu. Mersin İdmanyurdu’nun attığı iki golde de katkısı vardı. 2005 yılında genç yaşta kaybettik "Paşa"yı, nur içinde yatsın.

Bu arada başlık da nereden nereye geldi, bambaşka bir hüviyete büründü yahu! Arkadaşlar hiç yakışıyor mu bize böyle mesajlar yazmak. Ayıp ayıp! :blush:

2 Beğeni

Başlık tam da hak ettiği yere geldi Necdet abi :sweat_smile:

2 Beğeni

@Polatlili Necdev ağabeyciğim
O yıllarda öyle bir tezahürat vardı ama ben sadece ilkokul sahalarında var olduğunu düşünürdüm
Derinliği açısından :joy::joy::joy:

Herkeste olan bir şey niye yasaklansın ki?
@ozgurOdun

Cidden seviye Özat Seviyesi misss
@Erdem_Ceydilek ciğim
:roll_eyes::roll_eyes::grinning::grinning:

1 Beğeni

Başlığı hak ettiği yere getirebildiysek gayretlerimiz meyvesini vermiş demektir, ne mutlu bizlere Erdemciğim. Bu başarı hepimizin… :blush:

1 Beğeni