Yeni Sezon Kombineleri

Ben passolig’i son maç öncesi çıkardım. Bildiğim kadarıyla bir sene kullanım hakkı var. Ama kombine alabilmek için passolig kullanım süresinin bütün sezonu kapsayacak şekilde olması gerekiyor diye bir şey duydum.

Bir bilginiz var mı? Kombine alabilmek için süre uzatmam gerekiyor mu?

Geçen sezonlarda öyle bir şey yoktu hocam yeni bir güncelleme geldiğini de sanmıyorum. Passolig süresi ve kombine süresi birbirinden bağımsız şeyler. Passoliginizin süresinin bitmesine 1 ay kalsa dahi kombine alabilirsiniz. Benim passoligim ekimde yenileniyor örneğin.

1 Beğeni

Eyvallah hocam, çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Kombine fiyatları açıklanmış mış mış

Maraton 750, Kapalı 1000 törkiş lira
Öğrenciye ve kadınlara %50 indirimli

3 Beğeni

Bu fiyattan kimse almaz, şahsen ben almam.

1 Beğeni

Bu kombine fiyatları maalesef Gençlerbirliği yönetimini ele geçirmiş olan zihniyetin kasıtlı ve çirkin bir tezgâhı… Ancak kulüp çıkarlarını koruma duygusu ve kulüp sevgisi olmayan insanlar yapabilir böyle bir şeyi. Kulübünü seven, iyiliğini isteyen ve ileriye götürmeye çalışan bir yönetici, kulübün en önemli unsuru olan taraftarını da sever, tribünlerinin dolmasını ister ve taraftarları tribüne çekmek için uğraşır. Daha önceki yıllardan birinde de yaşamıştık benzer bir olayı. Yönetim kombine çıkarmamıştı, biz de maçları protesto etmiştik. Sonra o dönemin kulüp menajeri Cem Onuk bizi kulübe davet edip görüştükten sonra makul noktalarda uzlaşma sağlanarak çok uygun fiyatlarla kombine çıkarılmıştı. Bu seferki daha beter bir durum. Şöyle ki: “Benim yandaş bir taraftar grubum var. Onlara bir şekilde kombine ayarlayıp yükleriz ve parasal olarak da destekleriz. O Kapalı tribündekiler ise görecekler dünyanın kaç bucak olduğunu. Hadi bakalım, el mi yaman bey mi yaman. Alın da görelim.” Taraftara söylemeye çalıştıkları şey bu. Birçok taraftarımız üzgün, kızgın ve isyanlarda… Ben de aynı durumdayım. Kulübümüzün bu zihniyetin elinde başkalaşmasını çaresizce izliyoruz ve elimizden bir şey gelmiyor. Bu kulüp benim Gençlerbirliğim mi, bizim Gençlerbirliğimiz mi? Biz kimiz ve neye hizmet ediyoruz? Artık bundan pek emin değilim açıkçası ve bunları düşünmek beni fazlasıyla yoruyor. Kısacası öyle görünüyor ki ben bu sezonda ve belki de gelecek sezonlarda tribünde olmayacağım. Taraftara yapılmış bu saygısızlık ve aşağılamadan sonra kombinelerin 100 liraya bile indirilmesinin bir önemi kalmadı artık. Zaten kulüp üyeliğinin iyice değersizleştirilmesi sonucu aidiyet duygum da her geçen gün biraz daha azalıyor. Üyelikten çıkmayı bile düşünecek hale gelmiş durumdayım. Yazık, çok yazık…

8 Beğeni

Takım bir sezonda evinde 17 maç oynuyor 750/17 yaklaşık bir maç 40 45 lira arası. Hesapta hata var mı bilmiyorum ama 45 lira bir futbol müsabakası için çok değil mi ?

Diger takimlarda durum nasil diye baktim:

Antalyaspor : 150-600
Konyaspor : 100-1300
Goztepe : 500-1800
Trabzonspor : 350-6000
Sivasspor : 75- 400
Rizespor : 90-2500
Kasimpasa : 275-700
Malatya : 100-700
Alanya : 250-2500
Basaksehir : 300-800
Millwall : £ 299 (yok bu yanlis oldu, zaten onlari kimse sevmiyor, ama umurlarinda degil).

Cogu takim VIP bolumune yuksek talepte bulunuyor ama guc ve sosyo-ekonomik yonden en yakin 3 takim sayilabilecek Antalya, Goztepe ve Konya’da 100-500 TL arasi biletler var.

Gencler Goztepe gibi degil sonucta. Taraftar sayisi cok, yer bulmak zor oluyor.

Egitim sart.

4 Beğeni

yönetimin mükemmel bir işini daha görüyoruz. hem stad uzak, hem kombine bu kadar pahalı. fiyatı böyle yapacağınıza ADAM gibi sizi istemiyoruz maçlara gelmeyin deseydiniz daha mertçe olurdu.

2 Beğeni

Hevesle kombineleri bekliyordum ama hayal kırıklığına uğradım. Enflasyon vs. hesaba katarsak 300-400 arası olmalıydı maraton. Ya kulüp ekonomik olarak zor durumda ve bunun acısını taraftardan çıkarmaya çalışıyor ya da dediğiniz gibi kongrede gerçekleri gösteren cefakar taraftarlara saldıran fanatik yönetim destekçilerinin tribünde çoğunluk olmasını istiyorlar…

2 Beğeni

Fiyat yüksek ama asıl mesele, kulüp yönetiminin kapalı tribüne olan bu tutumu. @Polatlili ağabey’in de dediği gibi; bu saatten sonra 100 lira bile yapsalar, hiçbir önemi kalmadı.
Kulübün namına yakışmayan sportif başarısızlıkları da sindirdik lakin yapılan bu hareketi kabullenmek mümkün değil.

3 Beğeni

Bu, en hafif deyimle taraftara karşı yapılmış etik dışı ve kınanması gereken kötü niyetli bir hareket. Böyle bir şey kabul edilemez. Şu anda başkanlık koltuğunda oturan şahıs, taraftarlara karşı husumet güden bu keyfi ve etik dışı uygulamayla görev ve yetkilerini istismar etmiş durumdadır. Şu anda sosyal medyada çeşitli kişi ve gruplarca ara bulmaya ve pazarlık etmeye, yeni fiyatlar önermeye çalışan paylaşımlar var. Bunlar da çok yanlış bence.

2 Beğeni

Hepsini takip ediyorum. Hangi gruplar ve kimler ne şekilde tepkide bulunmuş diye… Tabi beklediğim gibi hiç şaşırmadım.

Hele ki bir takım tribün "reis"leri, bazı süper lig kombinelerinden düşük olmasına rağmen, yine de fiyatları düşürsün diye yönetimle görüşeceğini açıklamış.

Seni düşünmeden, sana danışmadan bu fiyatları alan yönetime tepki koyacağına, “göstermelik” sempatiklik peşinde koşuyorlar hala.

2 Beğeni

Sosyal medyada, kafasına göre 1000 olmasın da şu kadar olsun diye fiyat belirlemeye çalışanlar, yanlış yapıyorsunuz.

Kulüp geçen sezon 150 liraya kombine sattı. Bazı maçları Eskişehir’de oynadık. Birçok maçın bileti de 5 liradan satıldı. Şampiyonluk maçındaki 5 liralık fiyata rağmen stada gelen seyirci miktarı belli. Denizlispor ve Adana Demirspor’un bizden daha çok taraftarı vardı. İddia ediyorum, 50 liradan kombine satın o stadı dolduramazsınız. Göstermelik olarak 1 liradan maç bileti satın o stadı dolduramazsınız. Belki şöyle bir şey olabilir: Bu sezon Süper Ligde oynadığımız için Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş taraftarları bir kombine alayım da yanımda bulunsun diye ucuz kombine alırsa satılan kombine sayısı artabilir. Gençlerbirliği maçlarında potansiyel arz 21.000, potansiyel seyirci 2.000… Kimse kimseyi kandırmasın, sırf Gençlerbirliği maçlarını izlemek için gelen taraftar ve seyircilerin toplam sayısı 2.000… Bu rakama bedava bilet verilen beslemeler ve yanaşmalar da dahil. Dolayısıyla bu hareketin arz ve taleple, Süper Ligde olmamızla hiçbir ilgisi yok. Tamamen kötü insanların yapabileceği kötü niyetli bir hareket. Sayın başkana buradan soruyorum: Neden bu kadar kötüsünüz?

7 Beğeni

Girişimler fayda eder mi bilemem, makul bir seviyeye gelirse ben dahil birçok taraftar da alır ama fiyat düşmezse ve o fiyatı sırf 3 büyüklerin maçları için yaptılarsa anadolu kulüpleriyle olan maçları 5-10 TL yapsınlar da iyi niyetlerini anlayalım. Aksi takdirde tamamen kötü niyetli bir hareket olduğu ortaya çıkar. Öğrenci, kadın gibi indirimlerle de şirin gözükmeye çalışmaları ayrı bir rezalet.

1 Beğeni

Bu adamların aklına bile gelmemiştir bizans maçları falan. Kombineyi pahalı yaparak sadece o adamları dışarı atamazsın. Kendi taraftarın da yüksek bilet ücretlerini veremez. Bizans maçlarını boş tribünler artı beleşçilerine oynarlar.
Ülkenin ekonomisi belli. Dünyadan haberleri yok.
Tek amaçları istemediğimiz taraftar gelmesin. Yancılarına zaten yükleyecekler beleş biletlerini.
Kendi izole dünyalarında protestosuz dünyadan bi haber yaşamaya devam ederler.
Güzelim kulübümüzü de kendi oyuncakları ettiler, batırıp gidecekler.

4 Beğeni

Yönetimin Ülke gerçeklerinden, vatandaşın alım gücünden bi-haber olması düşünülemez.
Hiç bir ürüne 10 katı zam yapılmasının iyi niyetle açıklanır bir tarafı olamaz.
Bu durumda insanın aklına doğal olarak kötü şeyler geliyor.
Taraftar desteği olmadan bu ligde tutunamazsınız.
Bir avuç besleme ile bu iş yürümez beyler.
Saçmalamayı bırakın, aklınızı başınıza alın.

2 Beğeni

Arkadaşlar whatsaptada yazdım geçen yıl birisi(unuttum ayakaüstü söylemişti, selam verirken) bana mayıs ayında bir maçtan önce seneye kombineler 1000 demişti, şok olmuştum. Bende o günden beri kimseye demedim. Belkide o kişi bana oyun oynayabilir diye düşünmüştüm hani sana dedim yayılmış falan o muhabbetler. Durup dururken demişti hatta selam verdiğimde,Neden demiştim? Stat giderleri çokmuş içerden duydum demişti. Ama kim dedi dünden beri hafızamı zorladım hatırlayamadım hatırladığım an ulaşacam ve buraya yazacam

Dün bende şok oldum, aşırı pahalı zaten 1500-2000 ortalamamız 150-200’e düşer.

Önerim alkaralar grubu olarak güçlü bir açıklama girirsin.

1 Beğeni

böyle hareketler beklenmeliydi. önemli soru şu, bu adamlara kulübü kültürüyle birlikte teslim mi ediyoruz? maraton u bırakmak nasıl.bi.hataysa, boykot korkunç bi hata olur. pasif direniş kaybetmektir.

3 Beğeni

Üç senedir düzenli gençlerbirliği kombinesi alan biriyim çalıştığım için maçlara çoğu zaman gidemesemde kulübe destek için alıyordum lakin bu fiyatları görünce kulübün amacının boş tribüne oynamak olduğunu anladım. şahsen ben bu fiyatta kaldığı sürece kombine almayacağım arkadaşlar. bugün galatasarayın bile kuzey üst tribünü 1.500 lirayken gençlerbirliğinin bu fiyatı çekmesi utançtır…
son olarak maçları toplanıp bir mekanda izlemek isteyen varsa söylesin beraber izleyelim evde tadı çıkmıyor.

5 Beğeni