Eryaman Stadı

Büyük olunca cebize koyup eve mi götüreceğiz stadı :smiley:

Öncelikle şunu belirteyim, 19 Mayıs Stadının ışıklandırma sisteminin Ostim Stadına kurulması mümkün gözükmüyor. Daha önce kulüp yöneticileri, kendileriyle yaptığımız konuşmalarda ışıklandırma sisteminin çok eski ve çalıştırılmasının çok zor olduğunu söylemişlerdi.

Ostim Stadı kale arkası tribünleriyle, ışıklandırma sistemiyle modern bir şekilde düzenlenip tahsis edilse ben şahsen hayır demem ama tercih hakkım olsa Eryaman Stadından yana kullanırım. Çünkü günümüz şartlarında Eryaman Stadı son teknoloji kullanılarak yapılmış modern bir stat ve metro durağının hemen yanında olduğu için her şeyden önce ulaşım bakımından taraftarlara büyük bir kolaylık sağlıyor. Tahmin ediyorum ki stada giriş ve çıkışlar eskisi gibi bir eziyet olmayacak. Stadın akustiğinin de iyi olacağını tahmin ediyorum. Eryaman semti, oldukça kalabalık bir konut bölgesi. Yani potansiyel seyirci (belki de bir kısmı sonradan taraftar) çok fazla. Bu sezon uygun bilet fiyatlarıyla birçok futbolsever çok yakınlarındaki bir statta 1. ligde şampiyonluğa oynayan Gençlerbirliği’ni izlemeye gelir ve seyirci sayımız artar diye düşünüyorum. Bu statta keyifli ve heyecanlı bir ikinci yarı geçirirsek, taraftarlar olarak itici değil çekici bir performans sergilersek, futbolseverlerin sempatisini kazanırsak (Koştular geldiler bizi görünce, Gençlerbirlikliler geliyor diye :blush:) önümüzdeki sezon da kalabalık bir seyirci kitlemiz olabilir. Tabii bunlar aynı zamanda bir temenni…

3 Beğeni

Ben sahsen once Ankarali sonra Ankaragucu ve Baba mirasi Genclerbirligi seveni olarak Genclerbirliginin ikinci veya kucuk olmasini kabul etmem.

Ostimi kimse gelecekte potansiyel gunumuz benzeri bir soruna cozum olacagi icin reddetmez eminim ama Ben ikinci olmayi kabul etmektir derim.

Eryaman kimsenin tapulu mali degil.

ostim stadını isteyenlerin bu düşüncelerinin eryaman stadı bitene kadar olduğunu sanıyorum…
yada ben öyle düşünüyorum. şimdi yeni teknolojilerle inşa edilmiş, her türlü konfora haiz bir stad dururken kim ister ostim stadını?.

kendi evimizde deplasmanı yaşamak bir yana, osmanlı stadının zemininden bin kat daha iyi durumda…
zemin önemli…

birşey benimse seviyorum.
eryaman benim değil.
oraya gidip anlkaragücü nü sonuna kadar desteklerim.
ama gençlerimi desteklerken sanki komşu evinde misafir ağırlıyor gibi hissederim diye düşünüyorum.
umarım bu hissim geçici olur.

Yorumları okuyunca herkese hak veriyorum :slight_smile:
Stad bitsin kararımı o zaman veririm :stuck_out_tongue:
Eryaman ne zaman bitecek şimdi?

stad bittikten sonra tarafsız kalamazsın.
bir tarafta cillop, bir tarafta yılların yorgunu.
önemli olan kendinin olabileceği belirleyip sahiplenmek, makyaj-ambalaj-fragmana bakmaksızın.
gerisi hep yaklan aşk, sonuç tatminsizlik. :slight_smile:
gel bizim olabileceğe yoğunlaşalım.
başkaların mutluluklarından pay kapmaya çalışmak kendi mutluluğunu inşa etmeni engeller ümit :slight_smile:

1 Beğeni

Ankaragüçlüler de artık koltuk renklerinden vazgeçtiler, stat yetişsin yeter. Tek sesle söylenmesi gereken buydu i

1 Beğeni

Koltuk rengine ragbet etmek bizi parmaginda oynatip oy potansiyeli olarak gorenlerin oyunundan baska birsey degil.

Ankara kazanmali gerisi bos

1 Beğeni

koltukların bir kısmı kırmızı-siyah olacakmış. ilginç. beklemiyordum bunu.

En dogrusu iki kale arkasinin biri sari Lacivert digerinin ise kirmizi siyah iki buyuk tribununde Gri olmasi…

1 Beğeni

biz ankaragüçlülerin çeyreği kadarız sayıca.

o nedenle 4 tribünün birisini kırmızı siyah yapmış olabilirler.

diğer taraftan en pahalı tribünü kırmızı-siyah yaparak bize subliminal pozitif bir gönderme yapıyor olabilirler :sunglasses:

ben hala ostimciyim.
bir stadla özdeşleşmek lazım artık…
bir semt adı söylenince akla gelmek…
ostim tam bize göre her anlamda.

1 Beğeni

Mehmetçiğim, Eryaman Stadında oynadığımız ilk maçtan sonra, “Eryaman da Eryaman… Eryaman da Eryaman… İlla ki Eryaman…” diyebilme ihtimalin var mı? :blush:

Stadın, 19. haftaki maçlara hazır hale geleceği açıklanmış. http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/futbol/1176586/Eryaman_Stadi__ikinci_yariya_hazir_hale_gelecek.html

Dün metroyla yanından geçtim dış cephede açık yerler vardı. Otopark ve yan taraflarda çalışma vardı. Otoparkı gözüme küçük geldi. Artık açılsın yeter modundayım

1 Beğeni

yok değil ama stada biraz rötuş yapabilirim içine girince :sunglasses:

1 Beğeni

Stadin acilacagina dair ilk haberler Ankaragucu Baskani Mehmet Yiginerce yalanlandi.

Eryaman stadinin tamamlanmasi icin calismanin hizlanmasi gerekiyor. Su suratle stadin belirtilen tarihe yetismeside basina kasitli olarak yapilmis secim yatirimindan baska birsey degil.

Ustelik bugunku medyada buyuklere mazar olacak muthis stadyum, yok Boyle bir stad basliklariyla Ozhaseki ve Ankarali olmak mansetlerinin yanyana olmasida kimlerin 3.5 attiginin gostergesi.

Yiginer Yenikent icinde Osmanlisporun kontrolunde diger hicbir kisi kurulusun o stadda bir tasarrufu yok dedi.

Stadi bize biraksalar 2 haftada zemini hazir ederdik diyede ekledi.

Butun bu haber ve demeclerinde ayni 48 saate denk gelmesi tesadufmu sizce?

Ankarali futbolseverin oylarini Mansur Yavasa verecegini ima etmesi bir reaksiyon yaratmis olmasin.

1 Beğeni

Görünen o ki maalesef Ankaragücü üzerinde bir takım oyunlar oynanıyor ve 108 yıllık koca çınara yazık ediliyor. Ankaragücü taraftarları buna izin vermemeli.

Eryaman Stadı söylendiği gibi ikinci yarıda hizmete girerse, özellikle Eryaman semti (bir ölçüde Batıkent) halkında bir merak uyandıracaktır. Modern bir stat, ışıklar, 1. Ligde şampiyonluğa oynayan, en yakın rakibine 5, üçüncüye 10 puan fark atmış bir Gençlerbirliği… İlk maçımıza gelmek isteyen birçok Eryamanlı ve Batıkentli olacağını tahmin ediyorum. Kulüp olarak uygun bir bilet fiyatı politikasıyla semt halkını aileleriyle birlikte stada çekmeye çalışmalıyız. Bunu başarırsak ilk planda 1. Ligde şampiyonluğa oynayan Gençlerbirliği’ni izlemek, maçlara sürekli gelmek isteyen çok farklı, çok özel bir seyirci ve potansiyel taraftar kitlemiz oluşabilir. Bizim taraftar profilimiz de buna çok uygun. Eryaman Stadı taraftarların, seyircilerin aileleriyle birlikte keyifle maç izlediği ve güzel eğlendiği, bir maça gelenin sonraki maça da gelmek istediği, gelmeye doyamadığı bir yer haline gelir inşallah. Bu biraz da bizim elimizde. Eryamanlılar ilgi göstermeyip gelmezlerse statta yine biz bize kalırız ama gelirlerse çok şey kazanırız. Bunun için de taraftarlar olarak insanları stattan uzaklaştıran değil stada, tribüne çeken bir rol üstlenmeliyiz. Bu konuda hepimize görev düşüyor.

“Koştular geldiler bizi görünce… Gençlerbirlikliler geliyor diye…”

3 Beğeni

Ne oldu o iş? Stad hakkında tek kelime yok :frowning: Takım şehir şehir gezerken!