Transfer Beklentileri, Önerileri ve Haberleri

Objektif yorumum:

Necdet Abi ve İlker’e, Ahmet Oğuz’un performans ve aidiyet olarak yaşadığı düşüşün ■■■■■■■■■ kaynaklı olduğu konusunda katılıyorum. Ancak Ahmet Oğuz bu düşüşü yaşadı ve bunun sonucunda takımın da alt lige düşüşü ile birlikte bu seneye mutsuz ve takımdan kopuk başladı (transfer umudunun devam ettiği dönemde, yani ilk birkaç haftada iyi olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum) Sonrasında belki çaba gösterdi ama olmuyor, Adanademirspor maçında da özellikle ilk yarıda yaptığı inanılmaz hatalar(hele bir pozisyon var ki Yasin son anda kademeye girmese 2-0 olmuştu maç… ) bence kopuşun devam ettiğinin göstergesi. Ahmet Oğuz bence en çok istatistiği düşünüyor. Gol atar ve attırırsa rakamlar onu daha çabuk istediği yerleşe ulaştıracak çok iyi biliyor ve sırf bu nedenle inanılmaz riskler alıp, öne çıkışlarında büyük hatalar yapıyor. Ahmet Oğuz’un kalışı bize de, kendisine de zarar veriyor. Eğer bir teklif gelirse, hiç düşünmeden satılması gerektiği kanısındayım.

Duygusal yorumum:

Ahmet Oğuz gelişimini sabır ve heyecanla izlediğim, geçen seneye kadar bir taraftar olarak beni mutlu eden bir oyuncuydu. İlk çıktığı zamanlarda yaptığı acemilikler golle sonuçlansa bile, sanki o acemiliği o yapmamış gibi, başka başka nedenlerle o gol yenilmiş gibi savunuyordum. Ahmet’i takıma kattığından çok sevdim, hiçbir zaman büyük bir yıldız olmadı ama içtenlikle takım için oynayan evlat statüsünün güzel bir örneğiydi. Geçen sene ligin ilk maçında Karabükspor karşısında yedirdiği golde de tek kötü bir şey geçmedi aklımdan. Hatta sonraki haftalarda Adem’e karşı savundum da kendisini… Ancak takımın kaptanlık görevi, takım içindeki çekişmeler, uğur ile beraber sevimsiz bir ikili oluşturmaları, kulübün başına gelenlere sahiplenici reaksiyonlar vermek yerine farklı bir tavır takınması, kritik Sivasspor maçı öncesi yaptıkları benim için Ahmet’i bitirdi. Çok sabırlı davrandım ama olmadı. Yedirdiği golü bile görmezden geldiğim adam, şu anda ne yapsa gözüme batıyor. Evlat diyemiyorum. Ben kafamda Uğur ve Ahmet’i geçen sene feci biçimde bitirdim. Açıkçası giderse çok mutlu olurum. 2017-18 sezonun denildiğinde, bundan 20 sene sonrasında bile hatırlayacağım karakterler murat cavcav, ■■■■■■■■■, Uğur, Ahmet’tir. Bin yıl yaşasam da, geçen sene yaşattıkları yıkımı ve acıyı affetmem!

3 Beğeni

Ben her şeye, bütün olan bitene rağmen Ahmet’in Erkan hoca döneminde zaman içinde iyi bir noktaya doğru gittiğini düşünüyorum/düşünmek istiyorum. Kardemir Karabükspor maçında kazanılan penaltıyı Ahmet’in atması da Ahmet’in kendine gelmesini sağlamak, takıma kazandırmak amacını güdüyor olabilir. Yaşlandıkça aksileşeceğimiz yerde yumuşama, iyiye yorma duygumuz artıyor olacak ki, Gazişehir’e attığı güzel frikik golünden sonra şöyle dedim: “Bu gol Ahmet için bir dönüm noktası ve yeni bir başlangıç, yeniden doğuş olacak. Bundan sonra daha iyi bir Ahmet izleyeceğiz.” Adana Demirspor maçında da Nadir’e şahane bir asist yapınca, Mehmet Galip’in dediği gibi Nadir golü kutlarken taraftarlara Ahmet’i gösterince, maç sonrası soyunma odasında Ahmet’i omzuna alınca bu duygum daha da pekişti, “Hadi goçum, hadi aslanım, olacak bu iş” dedirtmeye başladı. Aslında bu tabii ki sadece bir temenni. İnşallah öyle olur. Ama kulübün gelirinden çok fazla harcama yaptığı ve bütçeyi biraz olsun denkleştirmek için paraya ihtiyacının olduğu bir dönemde iyi bir talibi çıkarsa gönderilmesini ve kulübe para kazandırmasını ben de isterim. İrfan Can’ı bile verdikten sonra… Sosyal medyadaki taraftarların mesaj ve yorumlarına katılmadığım nokta, olayın tek gitsin de üste para verelim boyutuna taşınmış olması. O kadar da değil. Kulüp sözleşmesini uzattı, yatırım yaptı, karşılığını alması lazım bence.

Aynen Necdet Abi, tabi ki kulüp için avantajlı bir şekilde gönderilmeli. Ancak bu transfer döneminde de hakkında haberler çıkar ve transferi olmazsa, ikinci yarıya huzursuzluklarla başlayabilir. Bu ihtimal de beni düşündürüyor.

Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık , Uğur ve İrfancan dörtlüsü yakın zamanlarda çıktılar. Hepsi altyapı mahsulü, hepsi bu camianın çocukları. Yalnız İrfancan dışındakiler ne yazık ki bizim yetiştirmemiz gereken futbolcu profilini yansıtmıyorlar. Geçen seneye kadar İrfancanla beraber Ahmet Oğuz’u da sayardım. Uğur’a oldum olası ısınamadım. Ahmet Çalık ise gidişiyle beraber sanki hiç Gençlerbirlikli olmamış gibi davranıyor.

Bu oyuncular arasında oyuna ilk girdiği andan itibaren yetenekleri ile bizi büyülemeyi başaran İrfancan’dı (diğer üçünün acemiliklerine biraz sabrettik) . Bu dörtlü arasında bizden ayrıldıktan sonra en iyi kariyeri yapan da İrfancan oldu. Hiç gerilemedi, yavaş yavaş kariyer basamaklarını çıkıyor. Üstelik oynadığı mevki Türkiye’de yabancı futbolcuların sıklıkla kullanıldığı bir mevki. Buna rağmen lig liderinin 11inin değişilmez oyuncusu oldu. Hatta Başakşehirin 11de kullandığı 3-4 Türk oyuncudan biri oldu. Diğerlerinin kariyerini de merakla izliyorum. Ahmet Çalık’ın yine de iyi bir yerlere gelmesini istiyorum. Ancak Uğur’u görünce sinirleniyorum. Kulüp yalnızca bu üç futbolcunun camia ile ilişkisini, bu ilişkinin nasıl geliştiğini bilimsel yollarla incelese, altyapı eğitimi için önemli bir kaynak yaratmış olur. Çalışmanın adı da “Uğur olmaktan kaçış ve İrfancan olabilmek” olabilir mesela :smiley:

1 Beğeni

Benim kulagima Ankaragucu Claro ile Ahmet Oguzu istiyor soylemleri geldi ne kadar dogrudur bilmem ama Alihan Kubalasi takas teklif etmisler diye birsey duydum. Ahmet Oguzda Ankaragucu listesindeymis ama Bir baska sitede Besiktas aliyor haberi var.

Genclerbirligi umarim bir gaflete dusup geri dortlusunu bozmaz. Takimi defansta ayakta tutan zaten Claro ile Ahmet Oguz.

Claro’nun satılması intihardır

Erkan Sözeri: Emircan Altıntaş genç ve yetenekli bir oyuncu isterim. Fakat Emircan’ın bonservisi yüksek. Kadro anlamında Nobre’nin de sakatlığını düşündüğümüzde forvet hattına takviye yapmayı düşünüyoruz. Stancu beğendiğimiz bir futbolcu (Radyospor) (Sadece beğendiğimiz olarak kalmaz umarım) :slight_smile:

Erkan Sözeri: Ahmet Oğuz için Beşiktaş’tan bize gelen teklif yok. Ben de haberleri basından öğreniyorum. Oyuncularımıza talip olması güzel fakat kadromuzdan hiçbir oyuncuyu şu anda bırakmak istemiyoruz. Biz bir yola çıktık. Hedefimiz şampiyonluk. Ahmet Oğuz’un bonservisi konuusunda bir fikrim yok. Bu konularla başkanımız Murat Cavcav ilgileniyor. (Radyospor)

1 Beğeni

http://www.yurtspor.com/haber/28222/genclerbirliginde-stancu-bitti.html

Stancu’yu yeniden bizim formayla görmek güzel olur. İkinci ligde kesinlikle iş yapar.

Stancu bitti…Fazla oyuncuya ihtiyac yok takimin dengesini dinamigini bozmadan en fazla 1 isim daha yeterli.Stancu bu lige kalite katacak.

1 Beğeni

Bence yarım sezon için transfer yapmaya hiç gerek yok.

Ankaragücü’nün mali durumunu gören hiçbir futbolcu oraya gitmek istemez heralde.

Mali durumu iyi olan sadece Proje takimlari Basaksehir Aksehir Yeni Malatya Erzurum Belediye vs Stancu Bursadan parasini alamadigi icin ayrildi…

Bu gerçek olabilir mi, serkan balcı o zaman olanları nasıl bilebiliyor ?

Serkan balcının YouTube performansını izledim hepsi - mişli geçmiş zaman. Henüz kendisinin şahit olduğu bi anıya denk gelinmedi.

1. Yarı için transfer görüşmesi beklentisi söylentisi bir şey yok mu?
    2-3 maç üst üste kazanınca tüm sorunlar halloldu sanırım!!!
    Bu sezon tek ve son sezonumuz.
    Ya şampiyon oluruz ya da mazi!
    Aksayan yönlerimiz mi unutuldu…
    Yoksa transfer çalışmaları devam mı ediyor?

bana göre de; şampiyon olursak mazi oluruz…
mazi biraz uzun anlatım oldu… ya da kısaca asansör diyelim şuna…
mücadele ettiğimiz takımların acizliği, bulunduğumuz ligin hafifliği veya çıkacağımız ligin kalitesizliği neyi değiştiriyor?.
mevcut kulüp iktidarının vizyonu adımızı taşımaya ne kadar müsait?.
nereye kadar götürebilir bizi bu iktidar?..

stancu’nun transferinden yol yakınken vazgeçmeliyiz diyorum ben…
kime ve hangi akla hizmeten, ne gibi bir misyonu desteklediği anlaşılmayan bu gibi akıl dışı transfer hamlelerine artık bir son vermeliyiz. başkaları bu gibi acz ile yapılmış alımlardan mutlu olabilirler ama biz bu değiliz…
yakut yere düştü; maalesef kirli oldu bizim gözümüzde… bunela şimdi?.

ahmet oğuz benim alt yapı organizasyonunun en önemli taşıydı ama serkan güngördü kardeşime katılıyorum, o bu yükü kaldıramayacak… yetenekli ama yarın satılmalı…
claro hazır istiyeni çıkmışken verilmeli… yoksa evde kalır…
yanlarına selçuk ve nobre’de eklenmeli… biz böyle gördük… bunu bilir bunu söyleriz…
sana yağı alana yanında ciklet.
filtreli cigara istersen kibrit’de kakalayacaz… adil mi? değil ama stokları eritir… ayakta tutar…

defansın ortasında.zaman zaman forma şansı bulan o genç oyuncumuz iyi bir uşak…
hem zaten düşmeyiz ama bu takımla ve kafayla çıkarsak çok büyük bir ihtimalle düşeriz…
15 yıldır bunu söylüyorum… zamanın bilimi haklı çıkarmasını daha ne kadar seyredeceğiz…

hiç mi hiç anlamadığımız ve becermemiz mümkün olmayan dış transferi bir daha açmamak kaydıyla kapatmalıyız…
hacettepenin olmuşlarını toplayıp, yeniden yapılanmaya girmeli ve bu yapıyı yönetme kabiliyetine haiz, şeffaf, kurumsal, elinde ve kafasında müsbet futbol ilimini tutan ehil bir kulüp iktidarına kavuşma isteğimizi her durumda ve her fırsatta dile getirmeliyiz…

1 Beğeni

“kısaca” derken kastettiğim buydu…:smiley::smiley::smile::smile::

2 Beğeni

Hacettepe nin de içi boşaltıldı.
Hacettepe de kalmadı maalesef :frowning_face:
O zaman her türlü maziyiz
:sleepy:

1 Beğeni

bende onu kastediyorum zaten…
futbol bir mücadele oyunudur… mücadele taraftarlar cephesinde de olmalı… taraftar kendi özelinde bi şekilde bu mücadelenin içinde yer almalı…

millet altyapıyı kanalizasyon zannederken U18, U20, U22 milli takımlarının iskeleti Gençlerbirliği altyapı oyuncularından oluşmaktaydı…
altyapıdan başka çözüm olmadığına herkes kani oldu çok şükür… bir kere yaptık gene yaparız…

şimdi;
bizi tekrar bu günlere taşıyacak kulüp iktidarlarını mı isteyeceğiz, yoksa neydi o günler diye dövünecekmiyiz…
çok zor bişeyden bahsetmiyorum…

4 Beğeni

Halen transfer yok değil mi?
Şaka gibi yönetiliyor takım gerçekten…
Erkan Hoca olsa da olur olmasa da olur diyor da
Tüm takımlar takviye yaptı.
Sezonun ilk kısmında “8 de 8 yaptık oh ohhh arkadaşa bakacağız çıkacağız vs” diyorduk da şu an maç eksiği ile 2. ile puan farkımız 2 sadece iki!

1 Beğeni