Yeni Sezon Kombineleri

Telefondan zor yazdığım için kısa keseyim. Said kardeşimiz yazdıklarını silmeseydi iyi olurdu. Biraz sert bir yüklenme içermekle birlikte ben şahsen Said’in yazdıklarını bir terbiyesizlik ve saygısızlık olarak görmedim; samimi, iyi niyetli ve heyecanlı buldum. Yavuz, Özgür ve Onur’un yazdığı güzel cevaplar da konunun gelişmesini ve güzelleşmesini sağladı. Ama Said saygısızlık yaptığını düşünerek silince konu bütünlüğü de bozuldu gibi sanki. Aynı yere tekrar yükleme olanağı varsa iyi olur diye düşünüyorum. Burası bir forum ve arkadaşlarımızın özgürce tartışması ve düşüncelerini açıklayabilmeleri için var. Bazen sert tartışmalar da olabilir ama küfür ve hakaret içermediği sürece herhangi bir sorun yoktur. Her düşünce, her tartışmanın Gençlerbirliği ve Alkaralar’ın taraftar kültürüne katkı ve gelişme sağlayacağı kanısındayım. Alkaralar forumu açıldığından beri yaklaşık 17 yıldır yapılan kimi zaman sert tartışmalarla taraftarlık kültürümüz bu noktalara geldi. Bu da bence hiç de küçümsenmeyecek bir güzellik. Forumumuz biraz daha hareketli olsa, genç arkadaşlarımız Watsap grupları ve sosyal medya dışında birazcık da forumda yazıp tartışsalar her şey daha güzel olacak ve herkes birbirini daha iyi tanıyıp anlayacak gibi geliyor bana. :blush:

Necdet Abim, geri koyuyorum yazdıklarımı, sizin affınıza sığınarak. :slight_smile:

yontmaktan kastım, bozulmuş gençlerbirliğine kendimizimi yontalım demek istedim. kişisel değil orda.ki yazdıklarım benim. ben yanlış anlaşılmışım orada. tekrar okursan şimdi.anlayacaksın. orda kısacası: şunu bunu yapalım diyeceğin fikirlerin olmalı bunlarla geliyosan demek istedim. önünde bi adam kanlar içinde yerde yatıyor ve bi kaç deyyus da adamı tekmeleyip duruyor müdahale edilmezse net felç kalacak belki de ölecek. şimdi söyle harekete geçilmesi lazım mı? yoksa olaya izleyici olarak(hem d pozitif bi şekilde) dahil mi olmamız lazım?

İnanın silinmesi benim de hiç hoşuma gitmemişti ancak @beyazsaid hocamın tercihidir diyerek ellemedim. Geri gelince daha iyi olmuş😁
Burası forum elbette tartışma olacak, fikirlerimizi paylaşacağız.

Belki biraz Nietzsche’ye donmekte yarar var, Beyaz’in kendini, bizim Beyaz’i anlamamiz icin.

F.W.N. insan hayatinda 3 asama oldugundan bahseder:

1. Yuk tasidigi (ogrenme surecinde oldugu ) donem : Deve

2.Bildiklerini anlatmaya calistigi ama kukremesiyle cevresindekileri korkuttugu donem: Aslan

1. Fikirlerini usulca acikladigi ama sanki kutsal bir emirmis gibi etrafindakilerin kabul ettigi donem : Bebek (veya cocuk).

Hani 2-3 yaslarinda bir cocuk bir sey ister (su, ekmek, uyku vs…) ve cevresindeki herkes onu yapmak icin kosusturur ya o gucsuz goruntusune ragmen ormanlar krali aslandan daha muktedirdir.

Beyaz kardesimiz de belliki aslan evresinde. Bircok seyi ogrenmis, ozumsemis ama kukremesi biraz cevreyi tedirgin ediyor. 130-140 desibel vardi galiba son kukreyisi :slight_smile:

Cevvalligin derecesi icin, baglanilan inanc (takim, tarikat, sevgili, …)a ne zaman baglanilmaya baslandigi da hep onem tasir. Bunun icin batida ve doguda iki deyim var. Batililar “there is no zealot like a convert- bir muhtedi kadar fanatik kimse yoktur” derken doguda “sonradan musluman camiden cikmaz” derler.

Ama iyi bir sey boyle arkadaslara sahip olmak. Herkes benim gibi uyusuk/yabani olacak degil ya.

Sagolsun kardesimiz, umarim bizler de onun coskusuna biraz destek verebiliriz.

1 Beğeni

Selamlar herkese. Coşkun Abim beni benden iyi tanıyor valla :smile:. Hak vermemek elde değil.

Kombine başlığını daha fazla işgal etmemek adına, yeni başlık açtım. Umarım yanlış bir şey yapmamışımdır @ozgurOdun abim?

Bu sefer daha sakin ve soğukkanlı bir şekilde, problemi ve çözüm önerilerimi yazmak istiyorum. Umarım başarılı olabilirim.

1 Beğeni

Yeni fiyatlar:

Kapalı : 600 TL
Maraton : 400 TL

1 Beğeni

Selamlar herkese.

www.passo.com.tr adresinden bizim kombine için herhangi bir seçenek bulamadım. Tüm takımların var ama Gençlerbirliği kombinesi görünmüyor. Benim kartımda yada üyeliğimde mi bir sorun var yoksa direk pasolig gişesinden mi almamız gerekiyor?

Selamlar Yunus hocam,
Bende de görünmüyor. Daha çıkmamış sanki

Son fiyatlarda açıklandığına göre nereden alacağımıza karar vermemiz lazım. Ben ankette Kale Arkasından yana oy kullanmıştım ancak orası açılmadı. Kapalı(103-104 blok) diyorum …

Yani sağ kapalı oluyor.

Diğer başlıkta devam edelim arkadaşlar Muzo Anket tercihini değiştir o zaman. kale arkasınıda kapat tercihe

Vay be! Başkan kombine olayına el koydu. Müjde. Kombinede büyük indirim! Büyük başkan!

Şimdi söz Ali Koç’ta…

Merhaba Said kardeşim. Yazdıklarına en akilane ve teorik cevabı aslında Özgür vermiş, ama ben de o konuyu tekrar özet geçmek isterim: Forum kültürü internet mecrasında artık malesef ölüyor ya da nesli tükenmek üzere diyelim. Malesef hiç birimiz Necdet abi dışında buraya doğru düzgün uğrayamıyor, burayı sahiplenemiyoruz. 2010 yılına kadar bizzat üyesi olmasam da okuyucusu olarak haftada 5 gün takip ettiğimi hatırlarım. Sonra uzun bir süre kapandı. 2015 yılında benim de dahil olduğum yeni üyelerle beraber tekrar kuruldu ve nihayetinde bu formata gelfi falan… Sezon içinde şu an bulunduğu noktadan daha aktif olur diye düşünüyorum.

Bir ikincisi ise; aslinda senin dediğin nokta özü itibariyle endüstriyel futbola tepkiye çıkıyor. Yani bir nevi bu yönetimsel zirvaliklarin elinde oyuncak olmak, ranta aracı olmaktansa 3.lige amatöre düşelim ama bizim yani taraftarin olan bir Gençlerbirliği olsun. Bilmiyorum yanlış mı hissediyorum ama alkaralarda çoğumuz bu teklife ‘hayır’ demezdi sanırım. Sağlıcakla

2 Beğeni

İbrahim Çağrı Yıldız’ın Talebe.org sitesinde yayınlanan yazısı.

1 Beğeni

Gürcan Abim selamlar,

Haklısın, aslında söylediklerimin özü endüstriyel futbola bir tepki. Ama yani, takım küme düşse hiç üzülmem demiyorum tabii. Uzun zamandır maçları bile yarım yamalak takip edebilirken küme düşünce hiç maç kaçırmamaya başladım. Koydu açıkçası. Ama Gençlerbirliği ruhunu kaybedersek daha çok koyar öyle değil mi :pensive:

Bu konuda neler yapabileceğimize dair iki uzun yazı yazdım, Gençlerbirliği ve İçinde Bulunduğumuz Kriz Ortamı başlığında paylaştım. Yorumlarınızı, eleştirilerinizi ve önerilerinizi beklerim.

2 Beğeni
  1. Blok satışa açıldı. Kombinelerimizi alabiliriz.
1 Beğeni

https://www.passo.com.tr/tr/seri/162727

1 Beğeni

Kombinemi aldım. 304’ten gözle görülür bir satış var gibi. Yalnızca biz değil, başkaları da almış sanırım, olası bir cezadan etkilenmemek için.

20190814_001438